Яресько запевняє, що технічний дефолт не вплине на банківську систему і кишені українців

Відео
Поділитися
Яресько запевняє, що технічний дефолт не вплине на банківську систему і кишені українців Яресько стверджує, що звичайним українцям не варто бояться дефолту © kmu.gov.ua
Деякі намагаються використати ситуацію навмисно, щоб залякати громадян України, стверджує вона.

Можливий технічний дефолт в Україні на банківську систему і на звичайних українців ніяк не вплине, заявила в інтерв'ю "ТСН. Тиждень" міністр фінансів України Наталія Яресько.

"Так, призупинення платежів по зовнішніх боргах одно технічного дефолту, але не треба боятися цього слова. Це ніяк не впливає на нашу банківську систему. Тому що наші банки не тримають цей зовнішній борг на своїх балансах. Тобто це не впливає на їх платоспроможність, ніяк не впливає на депозити наших громадян, ніяк не впливає на грошову одиницю, на нашу гривню", - сказала Яресько.

За її словами, деякі намагаються використати ситуацію навмисно, щоб залякати громадян України.

"Це технічний дефолт. Народ не повинен боятися, що ось-ось закінчаться всі наші програми кредитування. Як раз навпаки. МВФ дає публічну підтримку, що вони розуміють, що фінансування нашої країни - це мета №1. Її ми можемо досягти або правильною реструктуризацією чи можливо тимчасовим призупиненням платежів і тоді вже - реструктуризацією", - пояснила глава Мінфіну.

Міністр також зазначила, що призупинення платежів може відбутися тільки по групі зовнішніх кредитів, що підлягають реструктуризації, однак мова не йде про призупинення будь-яких інших платежів - внутрішніх або банківських.

Відповідаючи на запитання, чи вплине такий технічний дефолт на "кишені" украинців, Яресько заявила: "Ні".

Також вона зазначила, що у випадку необхідності Україна використовує призупинення платежів "як тимчасовий варіант - тимчасовий важіль, тимчасове рух, що захищає українську економіку".

Читайте також: Новгородська область перша з регіонів Росії допустила дефолт

Напередодні Яресько підтвердила "теоретичну можливість дефолту в липні, пояснив це тим, що Приватні кредитори України протягом трьох місяців відмовляються йти назустріч Києву реструктуризації боргу, незважаючи на всю складність поточного становища України.

Комітет кредиторів підтвердив очікувану зустріч з Мінфіном України і МВФ на наступному тижні у Вашингтоні. Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списання приблизно 40% основної суми боргу з більш ніж $ 23 млрд за єврооблігаціями. У свою чергу кредитори категорично не погоджуються на списання боргів.

При цьому глава МВФ Крістін Лагард заявила раніше, що фонд продовжить кредитувати Україну навіть у випадку дефолту за приватним єврооблігаціями.

Як пише ZN.UA Юлія Самаєва у статті "Примус до дефолту", незважаючи на те, що наша влада натякає, що введення мораторію можливо, вводити його офіційний Київ не ризикне до того моменту, поки МВФ не дасть точно зрозуміти, як він ставиться до боргу в $ 3 млрд перед Росією.

Раніше Наталія Яресько заявила, що для утримання стабільності економіки необхідно зробити "ще як мінімум три кроки", серед яких приватизація та підтримка міжнародного кредитування для реального сектора економіки. Детальніше про плани Мінфіну про реформування економки України читайте в інтерв'ю з Наталією Яресько "У нас є і план "В" і план "З"" для "Дзеркала тижня. Україна".

Раніше Наталія Яресько заявила, що для утримання стабільності економіки необхідно зробити "ще як мінімум три кроки", серед яких приватизація та підтримка міжнародного кредитування для реального сектора економіки. Детальніше про плани Мінфіну про реформування економки України читайте в інтерв'ю з Наталією Яресько "У нас є і план "В" і план "С"" для "Дзеркала Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі