Яресько у зверненні до народу "виправдалася" за можливий дефолт незговірливістю кредиторів

Поділитися
Яресько у зверненні до народу "виправдалася" за можливий дефолт незговірливістю кредиторів Яресько: Приватні кредитори не хочуть допомагати Україні © kmu.gov.ua
Глава Мінфіну не виключає, що одна з груп кредиторів не зацікавлена в порятунку України.

Приватні кредитори України протягом трьох місяців відмовляються йти назустріч Києву у реструктуризації боргу, незважаючи на всю складність поточного становища України.

Це дає привід припустити, що дана група кредиторів не зацікавлена в досягненні компромісу, і може далі блокувати пропозиції України, заявила міністр фінансів Наталія Яресько у зверненні до громадян, опублікованому на сайті Мінфіну в п'ятницю.

Зокрема, вона нагадала, що згідно з домовленостями з МВФ, міжнародні зусилля щодо фінансової стабілізації України повинні бути розділені між трьома групами кредиторів: 1) МВФ, що надає Україні $ 17,5 млрд у рамках розширеної програми фінансування; 2) офіційними кредиторами (нові $ 7,2 млрд державних кредитів інших країн); 3) міжнародними комерційними кредиторами ($ 15,3 млрд "економії", які повинні бути отримані в результаті реструктуризації).

За словами Яресько, перші дві групи кредиторів у рамках переговорів погодилися йти назустріч Україні в полегшенні умов погашення боргу, враховуючи всі складнощі, з якими стикається країна.

"Але власники суверенних комерційних зовнішніх зобов'язань України, представлені Спеціальним комітетом кредиторів, який є третьою групою, досі відмовляються внести свій внесок у відновлення України. Незважаючи на складність нашої ситуації, вони три місяці відмовилися проводити предметні переговори про умови боргової операції, які б відповідали трьом цільовим показникам, встановленим програмою МВФ і які необхідно досягти для того, щоб боргове навантаження на Україну не була надмірним", - написала вона.

Вона також додала, що приватні кредитори висувають неприйнятні умови, зокрема - пропозицію щодо погашення боргу із золотовалютних резервів НБУ "з тим, щоб уникнути будь-яких фінансових втрат в нинішній ситуації".

"Але уряд розуміє, що кредитори можуть не мати на меті досягти згоди, замість цього будуть і далі блокувати рішення цього питання", - вважає Яресько.

У зв'язку з цим, Яресько в черговий раз нагадала про право уряду використовувати тимчасовий мораторій на виплату боргу приватним кредиторам до того моменту, поки угода все ж не буде досягнута.

Яресько додала, що в цьому питанні Україна має повну підтримку МВФ і країн Великої сімки.

Читайте також: NASA планує друкувати марсіанське житло на 3D-принтері

Використання урядом права заборони на виплати за зовнішніми зобов'язаннями, в даному випадку, групі приватних кредиторів, технічно означає дефолт.

Раніше Яресько неодноразово заявляла, що вважає неприйнятною вимогу кредиторів віддавати борги з резервів Національного банку, що не тільки "є явним порушенням законодавства України, але й суперечить практикам центробанків".

У четвер, 25 червня, вона підтвердила "теоретичну можливість дефолту в липні 2015 року.

Комітет кредиторів підтвердив очікувану зустріч з Мінфіном України і МВФ на наступному тижні у Вашингтоні. Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списання приблизно 40% основної суми боргу з більш ніж $ 23 млрд за єврооблігаціями. У свою чергу кредитори категорично не погоджуються на списання боргів.

При цьому глава МВФ Крістін Лагард заявила раніше, що фонд продовжить кредитувати Україну навіть у випадку дефолту за приватним єврооблігаціями.

Як пише ZN.UA Юлія Самаєва у статті "Примус до дефолту", незважаючи на те, що наша влада натякає, що введення мораторію можливо, вводити його офіційний Київ не ризикне до того моменту, поки МВФ не дасть точно зрозуміти, як він ставиться до боргу в $ 3 млрд перед Росією.

Раніше Наталія Яресько заявила, що для утримання стабільності економіки необхідно зробити "ще як мінімум три кроки", серед яких приватизація та підтримка міжнародного кредитування для реального сектора економіки. Детальніше про плани Мінфіну про реформування економки України читайте в інтерв'ю з Наталією Яресько "У нас є і план "В" і план "З"" для "Дзеркала тижня. Україна".

Раніше Наталія Яресько заявила, що для утримання стабільності економіки необхідно зробити "ще як мінімум три кроки", серед яких приватизація та підтримка міжнародного кредитування для реального сектора економіки. Детальніше про плани Мінфіну про реформування економки України читайте в інтерв'ю з Наталією Яресько "У нас є і план "В" і план "С"" для "Дзеркала Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі