Яресько повідомила про знаходження у бюджеті-2016 джерел скорочення витрат на 60 млрд грн

Поділитися
Яресько повідомила про знаходження у бюджеті-2016 джерел скорочення витрат на 60 млрд грн Яресько знає, як ще більше скоротити держвидатки © Андрій Товстиженко, DT.UA
Кабінет міністрів знайшов джерела скорочення видатків у проекті бюджету на 2016 рік, повідомила міністр фінансів Наталія Яресько.

Кабінет міністрів знайшов джерела скорочення видатків у проекті бюджету на 2016 рік, повідомила міністр фінансів Наталія Яресько.

"За результатами аналізу усіх статей бюджету разом з прем'єр-міністром і президентом ми знайшли можливість для зменшення витрат на більш, ніж 60 млрд грн порівняно з базовим проектом бюджету, але для втілення цих змін у життя нам потрібна широка підтримка депутатів і громадськості", - написала міністр фінансів у своїй статті в "Українській правді".

Яресько зазначила, що уряд не може скорочувати соціальні витрати, тому єдиний варіант домогтися зниження витрат у цій сфері – підвищити їх ефективність шляхом верифікації, адресності та надання її лише тим, хто її дійсно потребує. За словами міністра фінансів, в економічній сфері (будівництво доріг, аграрний сектор та енергетика) уряд активно переглядає структуру витрат і хоче значно підвищити їх ефективність.

На думку Яресько, у сфері охорони здоров'я резерв для економії полягає в переході на фінансування безпосередньо медичних послуг, а не ліжко-місць і лікарень.

"Також ми повинні значно скоротити розмір держапарату", - зазначила вона, додавши, що значної економії у цій сфері досягти не вдасться.

Глава Мінфіну повідомила, що уряд не планує скорочення видатків на оборону.

"Ми плануємо підвищити витрати на оборону ще на 10 млрд грн "живими грошима" порівняно з 2015 роком в рамках прийнятих рішення РНБО", - написала вона.

Читайте також: Луценко анонсував проект податкової реформи від Порошенка на основі проекту Южаніної

Буквально напередодні міністр фінансів Наталія Яресько повідомила про те, що Кабмін погодив з МВФ проект податкової реформи, розроблений Мінфіном. За її словами, уряд на початку грудня планує подати в Раду пакет законопроектів, який включатиме проекти з проведення структурних реформ, проект держбюджету-2016 і новий Податковий кодекс.

Раніше стало відомо, що МВФ "забракував" депутатський проект податкової реформи, назвавши його "популістським", і пригрозив залишити Україну без наступного траншта кредиту, якщо зміни до ПК будуть затверджені на його основі.

Як відомо, уряд пропонує передбачити в зміненому Податковому кодексі чотири податки по 20%, в той час як депутати пропонують чотири податки по 10% (цей проект підтримує фракція "БПП"). За словами Луценка, його фракція наполягає, що держбюджет-2016 не може бути прийнятий без змін в НК.

Як писала в статті DT.UA доктор економічних наук Алла Соколовська, відсутність узгодженої концепції реформи унеможливлює внесення якісних змін у податкове законодавство (ідею розробки нового Податкового кодексу слід вважати в принципі неприйнятною). "На наше глибоке переконання, необхідно відмовитися від проведення податкової реформи в цьому році. До того ж це допоможе уникнути її дискредитації", - пише вона. Найкраще присвятити 2016 рік вирішенню найболючіших питань оподаткування - реформі ДФС і вдосконаленнюадміністрування податків.

Детальніше про шляхи реформування податкової системи України читайте в матеріалі "Ліберальна податкова реформа - необхідна або неможлива?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі