Янукович визнав, що Україна втрачає конкурентні переваги на традиційних експортних ринках

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Президент вважає, що вітчизняний бізнес, особливо - великий, повинен взяти на себе частку відповідальності за подальший розвиток сучасного виробництва, збільшення внутрішніх інвестицій.

Економіка України втрачає конкурентні переваги на традиційних експортних ринках. Про це 24 квітня під час засідання комітету економічних реформ заявив президент України Віктор Янукович.

"Глобальне конкурентне середовище швидко видозмінюється, тому українська економіка стрімко втрачатиме традиційні конкурентні переваги. Нам також треба поквапитися. Джерела зростання, які базуються на нарощуванні технологічного та сировинного експорту за рахунок дешевої сили та економії на розвитку соціальних сфер на сьогоднішній день фактично вичерпані. Дорожчають сировинні й енергетичні ресурси, дорожчає оплата праці. Все сильнішими стають конкурентні виклики на традиційних для нас ринках", - сказав Янукович.

Окрім того, за словами президента, прояви фінансово-боргової кризи у країнах Європи вже негативно позначилися на кон'юнктурі світового ринку і можуть призвести до скорочення експорту на основну продукцію України.

Кабмін зменшив прогноз зростання експорту у 2012 році в 1,5 рази

"Ми шукали і шукаємо нові ринки збуту... Ми будемо працювати з новими центрами зростання економіки", - додав Янукович.

Окрім того, глава держави відзначив важливість ефективного розвитку реального сектору економіки.

«Переконаний, розвиток економіки України визначатиметься здатністю знайти відповіді на виклики модернізації саме реального сектору», - сказав президент. - «Тому ключове завдання, яке ставлю перед виконавчою владою - головний акцент зробити на розвитку реального сектору, створенні сучасної виробничої бази та нових робочих місць».

Ми зобов'язані перетворити наш ресурсний потенціал на конкурентну перевагу на світовому ринку, підкреслив глава держави. На його переконання, тільки так в Україні будуть забезпечені нові темпи економічного зростання та якість життя громадян, захист соціальних та економічних інтересів.

Сьогодні, відзначив він, необхідно надати економіці додатковий поштовх, шукати додаткові необхідні стимули її розвитку та покращення інвестиційного клімату - в першу чергу у захисті прав власності, створенні ефективного механізму взаємодії держави і бізнесу.

Нагадаємо, відповідно до складеного Всесвітньою торговою організацією рейтингу світової зовнішньої торгівлі за 2011 рік, Україна посіла 25 місце в рейтингу світових імпортерів (без обліку торгівлі всередині ЄС) товарів з часткою на глобальному ринку в 0,6%. У рейтинг 30 найбільших експортерів Україна не потрапила.

Імпорт товарів і послуг в Україну в 2011 році зріс до $88,9 млрд, (з $66 млрд в 2010 році), експорт - до $82 млрд (з $63 млрд в 2010 році). «Мінус» зовнішньої торгівлі (негативне сальдо зовнішньоторговельного балансу) України в минулому році склав $6,7 млрд (в 2010-му - $3 млрд).

У 2012 році через «погіршення оцінок кон'юнктури світових товарних ринків» уряд знизив прогноз зростання експорту товарів і послуг з 9,2% до 6,3%, імпорт - з 13,3% до 6,4%. !zn

Читайте також:

Україна посіла останні місця в рейтингу найбільших країн-імпортерів та експортерів


Негативне сальдо зовнішньої торгівлі України в 2012 році досягне $10 млрд

Експортні мита на зерно принесли в бюджет більше 700 млн грн доходу

«Мінус» зовнішньої торгівлі України у 2011 році збільшився в 2,2 раза

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі