Янукович схвалив збільшення в 7,5-14 разів плати за надрокористування для видобувачів газу

Поділитися
Президент підписав закон про підвищення ставок за надрокористування, разом з тим, доручивши прем'єру Азарову його поліпшити.

Президент України Віктор Янукович підписав закон № 9661-д "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо вдосконалення деяких податкових норм", який скасовує рентну плату і змінює систему справляння плати за користування надрами при видобутку вуглеводнів. Проти цього закону виступили міністр енергетики Юрій Бойко, а також Американська торгова палата - вони просили президента застосувати право вето до змін.

Раніше така плата становила 147,63 грн за видобуту тонну нафти і конденсату, 42,05 грн - за 1 тис. куб. м. газу (незалежно від глибини), 5,33 грн - тонну антрациту, 3,51 грн - тонну вугілля енергетичних марок, 0,57 грн - тонну бурого вугілля, 0,59 грн - тонну торфу.

У той же час, згідно з новим законом, за здобуту тонну нафти (конденсату) з глибини до 5 км буде стягуватися 39% її вартості, з глибин більше - 17% її вартості.

Новим законом плата за видобуток газу (у тому числі нетрадиційного) збільшується при видобутку на глибинах до 5 км - більше ніж в 14 разів (17% його вартості, але не менше 594,64 грн за 1 тис. куб. м); при видобутку на глибинах понад 5 км - в 7,5 рази (, 9% його вартості (але не менше 318,34 грн). при видобутку на шельфі - 15% його вартості, але не менше 53,9 грн за 1 тис. куб. м.

В даний час плата за користування надрами становить 42,05 грн за 1 тис. куб. м.

Податкові нововведення ризикують відлякати Shell і Chevron від видобутку газу в Україні

При видобутку газу і подальшого його продажу для потреб населення плата за користування надрами складе 28% його вартості (але не менше 101,3 грн за 1 тис. куб. м) при глибині до 5 км, або 25% (але не менше 89,45 грн за 1 тис. куб. м) при великих глибинах.

Водночас при розробці родовищ на умовах спільного розподілу продукції (УРП) плата за користування надрами складе 2% вартості нафти і 1,25% вартості видобутого газу.

Нагадаємо, що сьогодні Україна розраховує на підписання УРП як мінімум з двома іноземними компаніями - Shell і Chevron, по Юзівській і Олеській дільницях.

При видобутку антрациту буде стягуватися 0,5% його вартості (але не менше 5,33 грн за тонну), енергетичного та коксівного вугілля - 0,4% вартості (але не менше 3,51 грн за тонну), бурого вугілля - 1% вартості (але не менше 0,57 грн за тонну), торфу - 1% вартості (але не менше 0,59 грн за тонну).

Разом з тим президент доручив прем'єр-міністру України Миколі Азарову до 2 липня розробити і внести на розгляд парламенту законопроект, який врегулює проблемні питання, що виникають з впровадженням з 1 січня 2013 року нового порядку плати за надрокористування при видобутку вуглеводнів.

Як повідомлялося, Верховна Рада 24 травня ухвалила закон "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо вдосконалення деяких податкових норм". Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко і Американська торгова палата (American Chamber of Commerce in Ukraine, ACC) виступили проти підписання президентом цього закону. !zn

Читайте також:

"Партизанська боротьба з нафтогазовою здобиччю"

6 млрд грн за допуск іноземних компаній до шельфу витратять на соцініціатіви Януковича

У Держгеонадрах переконані, що через 2,5-3 роки взаємини на ринку газу стануть ринковими

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі