Янукович хоче, щоб до кінця року Азаров з Арбузовим придумали, як знайти гроші на повернення вкладів Ощадбанку СРСР

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Президент України Віктор Янукович заявляє, що уряд повинен приступити до вирішення питання про повернення знецінених вкладів громадян в Ощадбанку колишнього СРСР найближчим часом.

"Мені постійно ставлять це питання люди - повернення вкладів Ощадбанку СРСР. Я висловив свою точку зору уряду про те, що мене не задовольняє питання про те, що в бюджеті не вистачає грошей. Тому я поставив завдання, щоб до кінця цього року разом з урядом та Національним банком (НБУ) знайшли, врешті-решт, механізм, ввели його в систему і почали цей процес", - заявив В.Янукович на брифінгу для журналістів у п'ятницю у Варшаві.

"Тут велика робота, і облік треба відновити. Таким чином, повернутися до цього питання ми зобов'язані", - сказав він, додавши, що це - борг нинішніх поколінь перед старшими поколіннями.

"Я хочу про це сказати людям для того, щоб вони знали про те, що я про це пам'ятаю. І обов'язково ми повернемося до вирішення цього питання найближчим часом", - пообіцяв В.Янукович.

Він підкреслив, що у вирішенні питання про повернення знецінених вкладів має бути буде знайдено системний підхід.

Нагадаємо, що ще у квітні 2011 року у Верховній Раді відбулися парламентські слухання з питання повернення громадянам втрачених вкладів Ощадбанку СРСР. Тоді ж була створена робоча група, результатів роботи якої поки немає. Навіть Кабінет міністрів України досі не ухвалив рішення щодо порядку виплат компенсацій за знеціненими вкладами радянського «Ощадбанку».

У ході цих слухань перший віце-спікер Адам Мартинюк (КПУ) повідомив, що сума боргу перед вкладниками перевищує 131 млрд грн, проте «з урахуванням 20-річної інфляції цей показник збільшився до 1 трлн грн».

Як відомо, у жовтні 1996 року Рада прийняла закон «Про держгарантії поновлення заощаджень громадян України», яким фіксувався борг у розмірі 131,96 млрд грн і визначався порядок виплати вкладів Ощадбанку СРСР.

Зокрема до 2008 року держава виплатила близько 9 млрд грн. У 2008 році рішенням уряду Юлії Тимошенко на виплати було виділено з бюджету ще 6,061 млрд грн. Вкладники мали право на компенсацію у розмірі 1 тис. грн, їх спадкоємці - до 500 грн. Але у липні 2009 року Кабмін на невизначений термін припинив виплати через нестабільну економічну ситуацію. Виплати досі не відновлено.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі