Якщо щодо нового транзитного контракту не домовляться, то в ГТС України можуть закачати водень – Вітренко

Поділитися
Якщо щодо нового транзитного контракту не домовляться, то в ГТС України можуть закачати водень – Вітренко
Водень буде використовуватися як механізм енергозбереження.

Якщо РФ і Україна не домовляться про новий контракт на транзит російського газу через ГТС України, то в ГТС можуть закачати водень. При цьому він буде використовуватися для збереження енергії, яку виробили з альтернативних джерел. Про це інтерв'ю "24 каналу" заявив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Є нові технології, наприклад, водень, який використовується як механізм енергозбереження. Водень може бути тією субстанцією, яка допоможе зберігати для подальшого використання енергію, яка генерується з відновлюваних джерел - вітру або сонця - або енергію, яка генерується на АЕС. Зараз у Європі є різні експериментальні технології, коли ГТС використовується для зберігання і транспортування водню", - сказав він.

За його словами, Україна працює над тим, щоб бути енергетичним мостом між країнами Європи.

"Щоб можна було, наприклад, транспортувати газ з Румунії, де є профіцит, в такі країни, як Словаччина, Польща чи Молдова. Питання транспортування газу в Молдову, до речі, буде актуальним і цієї зими, оскільки Молдова теж залишиться без російського газу, якщо не буде транзиту. Всі ці можливості вивчаються, використання їх не є простим, але перспектива є", - підкреслив Вітренко.

"З іншої точки зору, найближчим часом ми не зможемо отримувати від таких альтернативних шляхів використання ГТС такий же дохід, який отримуємо зараз, коли є транзит", - додав він.

Як повідомлялося, на зустрічі в Брюсселі 19 вересня представники "Нафтогазу" і "Газпрому" попередньо домовилися про початок предметних переговорів щодо контракту з транзиту газу з РФ до ЄС через ГТС України. Українська сторона передала росіянам дорожню карту анбандлінгу і проекти договорів про транспортування газу через ГТС України і про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем. Росіяни вперше допустили можливість співпраці з "Нафтогазом" за європейськими правилами з 1 січня 2020 року.

Раніше керівництво "Газпрому" висловлювало готовність без консультацій продовжити договір, укладений у 2009 році тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.

Наступний раунд переговорів заплановано на кінець жовтня.

Детальніше про результати зустрічі, переговорні позиція сторін і перспективи укладення контракту читайте в матеріалі Алли Котляр "Транзитний контракт: Чим договір відрізняється від домовленості" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі