Яценюк назвав терміни досягнення Україною енергетичної незалежності

Поділитися
Яценюк назвав терміни досягнення Україною енергетичної незалежності Українці повинні навчиться економити енергоресурси, упевнений прем'єр © Урядовий портал
Прем'єр обіцяє поліпшити інвестиційний клімат у сфері видобутку газу.

протягом 10 років Україна може стати енергетично незалежною державою, заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк 19 листопада в інтерв'ю "Голосу Америки".

"Через десять років Україна стане повністю енергонезалежною державою. Саме для цього уряд подав у парламент законопроект про ренту на видобуток природного газу... закон, який передбачає: той, хто видобуває, хто розробляє нові родовища, той платить низьку ренту і додаткові стимули для інвестицій в газовій сектор", − зазначив глава уряду.

Прем'єр-міністр також перерахував умови, які повинні виконати уряд і населення для зміцнення енергетичної незалежності країни.

"Перше – це стимулювання національного виробника. Друге – зменшення споживання. Третє – енергоефективність... Четверте – економія", − підкреслив Яценюк.

Прем'єр також уточнив, що залежність України від російських енергоносіїв вже знизилася.

"Раніше ми залежали від російського газу практично на 100%. Сьогодні частка Росії впала до 30%", − зазначив Яценюк. Він додав, що показники досягнуті завдяки реверсу газу зі Словаччини, Польщі та Угорщини.

Крім того, українська сторона намагається домогтися скасування будівництва Росією газопроводу "Північний потік-2", а також виграти позов на 16 мільярдів доларів в Стокгольмському арбітражі.

На початку вересня "Газпром" і європейські енергоконцерни домовилися про будівництво "Північного потоку 2". Нові нитки газопроводу повинні будуть транспортувати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини і далі в ЄС по дну Балтики.

Серед акціонерів "Північного потоку-2", крім російського "Газпрому", також німецька BASF, італійська E. ON, французька ENGIE, австрійська OMV і британсько-голландська Royal Dutch Shell.

Раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що запланований термін введення "Північного потоку-2" в 2019 році залишається незмінним. "Технічна концепція даного проекту буде та ж сама що "Північний потік-1". Ми просто візьмемо наявний проект і його реалізуємо. Фактично з'явиться газопровід-брат "Північного потоку-1", - сказав він.

Зазначимо, що ряд країн-членів ЄС виступають проти будівництва "Північного потоку-2".

"Газпром" давно заявляє, що збирається "звести до нуля" роль України як транзитера російського газу. Тим часом, офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ, що і стало однією з причин відмови від "Південного потоку", а також критики "Турецького потоку".

Не так давно Євросоюз вирішив спрямувати зусилля на підтримку альтернативних "Турецькому потоку" газопроводів. Брюссель затвердив постанову про "енергетичну дипломатію", згідно з яким ЄС приступає до створення умов для переформатування енергетичних відносин з РФ. Зокрема, Брюссель вирішив зосередити зусилля на просуванні Південного газового коридору.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі