Вже встигли продати свій земельний пай лише 0,6% селян

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Лише 0,6% селян встигли продати свої земельні паї ще до скасування мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення.

Про це свідчать результати опитування Центру соціальних експертиз Інституту соціології НАНУ та Державного агентства земельних ресурсів.

Інші розпорядилися таким чином: здали її в оренду 80,4% опитаних, приєднали до особистого господарства і обробляють самостійно - 11,9%, нічого не робили та не обробляють землю - 3,8%, створили фермерське господарство - 1,4%, подарували - 1,3%, обміняли - 0,5%.

Найчастіше в особистій власності селянина є один земельний пай (у 69,9% респондентів) або два земельні паї (у 18,8%). Мінімальний розмір паю становить 0,6 гектара, середній - 3,9, максимальний - 87 гектарів.

У середньому термін оренди землі у приватних осіб становить 8,7 року (мінімальний - один рік, максимальний - 49 років). Готівкою отримує орендну плату всього третина респондентів, кожен п’ятий вказує на комбіновану систему орендної плати - натурою та грішми, половина отримує орендну плату натурою.

Вказали, що отримали державний акт на земельний пай, 84,6% опитаних, не мають документа, який засвідчує право власності на землю, - 6,3%.

Нагадаємо, що в Україні набули прав о на земельну частку (пай) 6,9 млн громадян.

Опитування проводилось з квітня по червень 2011 року Центром соціальних експертиз Інституту соціології НАНУ спільно з Державним агентством земельних ресурсів. Всього було опитано 1600 селян, крім того – 1200 фермерів та 800 керівників сільгосппідприємств.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі