ВІДКЛЮЧИТИ ГАЗОПОДАЧУ — СПРАВА НЕХИТРА, ТОМУ, ПОКИ Є МОЖЛИВІСТЬ, «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» ЗАКЛИКАЄ ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧІ КОМПАНІЇ ЗАПАСТИСЯ ГАЗОМ

Поділитися
Схоже, дочірній компанії НАКу — «Газу України» добряче набридло скорочувати подачу газу енергогенеруючим компаніям, і «Нафтогаз України» зробив неординарний у певному сенсі крок...

Схоже, дочірній компанії НАКу — «Газу України» добряче набридло скорочувати подачу газу енергогенеруючим компаніям, і «Нафтогаз України» зробив неординарний у певному сенсі крок. Мотивація така: запасайтеся газом, поки є можливість і час знайти прийнятний варіант.

Для «Нафтогазу України» таким варіантом є закупівля підвідомчими Мінпаливенерго генкомпаніями 3—4 млрд. кубометрів газу. Ще пару мільярдів кубометрів газу НАК пропонує закупити Київській міськадміністрації для акціонерної компанії «Київенерго».

З огляду на те, що вищезгадані підприємства протягом осінньо-зимового сезону, як правило, споживають більш як 5 млрд. кубометрів газу, глава НАКу Юрій Бойко, звертаючись до прем’єра Віктора Януковича ще в середині травня, повідомив, що створення запасу газу енергогенеруючими компаніями «дозволить забезпечити гарантовані безперебійні та безаварійні газопоставки населенню і підприємствам галузей національної економіки, не допустивши при цьому несанкціонованих відборів російського газу з транзитних газопроводів».

У НАКу зазначають, що як і в старі роки саме енергогенеруючі підприємства є найбільшими неплатниками за використаний газ. За даними глави «Нафтогазу України», загальна заборгованість цих компаній перед НАКом за газ, використаний у 1998—2003 роках, складала в середині травня понад 1,6 млрд. грн. Причому 220 млн. грн. із них — борги енергогенерації лише за чотири місяці нинішнього року. Заборгованість АК «Київенерго» за газ, використаний лише з початку 2003 року, перевищила 80 млн. грн.

Нюанс у тому, що НАК направляє для забезпечення енергогенеруючих компаній туркменський газ, за який йому доводиться платити без зволікань. Половину — валютою. І ще фінансувати інвестиційні проекти в Туркменістані, як це передбачено контрактом із «Туркменнефтегазом». У противному разі профіцит газу, що створився нині на українському ринку, швидко «випарується». А борги так і залишаться. А там і всі «принади» таких наслідків позначаться з початком опалювального сезону.

Цікаво, що на це скаже уряд? І як він відреагує на ініціативу НАКу?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі