ВАЛЮТУ НЕ ВИВОЗЯТЬ, АЛЕ ГРОШІ ВИТРАЧАЮТЬ ЗАКОРДОННИЙ ОБОРОТ ЗА ПЛАТІЖНИМИ КАРТКАМИ, ЕМІТОВАНИМИ В УКРАЇНІ, ОБЧИСЛЮЄТЬСЯ ДЕСЯТКАМИ МІЛЬЙОНІВ

Поділитися
Абсолютно праві ті, хто запевняє: пластикова картка однієї з міжнародних платіжних систем (Europay аб...

Абсолютно праві ті, хто запевняє: пластикова картка однієї з міжнародних платіжних систем (Europay або Visa), яка прикрашає портмоне туриста або того, хто вирушає у відрядження за кордон, не є способом вивезення валюти з країни. Інакше хто б дозволив ці картки запросто вивозити (з єдиною умовою усного їх декларування), тоді як існує суворе обмеження з бездекларативного «експорту» готівки й дорожніх чеків. Проте це зовсім не означає, що на таку картку нічого не купують і гроші за нею стоять лише віртуальні.

Якраз навпаки. Можливості міжнародного «пластика» з придбання товарів і послуг залежать, по суті, лише від стану банківського рахунку, який стоїть за ним. І, слід підкреслити, українці вже добре набили руку в електронних засобах розрахунку за кордоном. Адже користуватися платіжними картками за рубежем так само просто, як і на батьківщині: ви знімаєте місцеву валюту в іноземному банкоматі за тим самим принципом, що й удома, а розрахунки за картками в іноземних магазинах рятують від необхідності відраховувати незнайомі купюри й монети.

Статистика показує: лише одні картки Visa, емітовані українськими банками, використовуються більш як у 100 країнах світу, включаючи Сент-Кітсі Невіс і Гуам. Так, тільки за три літні місяці 2001 року за українськими картками Visa здійснено понад 150 тис. трансакцій (операцій). Оборот за ними досяг 26,5 млн. доларів США. Особливо люблять витрачати безготівкові гроші співвітчизники в таких країнах-еквайєрах (країна, де використовувалася картка), як Німеччина (близько 4,4 млн. дол.), Росія (3,8 млн.), Франція (2,6 млн.), США (2,3 млн.).

Цікаво, хоча Росія віддала першість в обороті Німеччині, проте за кількістю трансакцій обігнала лідера — 16,7 тис. проти 16,6 тис. А Франція побила рекорд з використання українських карток у торговельно-сервісній мережі. Так, із 2,6 млн. доларів загального обороту за українськими картками у Франції майже 2,1 млн. доларів витрачено на оплату товарів і послуг (на противагу зняттю готівки в банкоматах). Це значно перевищує показники інших найбільших країн-еквайєрів українських карток (див. діаграму).

Фахівці запевняють: зростання оборотів за українськими картками міжнародних платіжних систем за рубежем — результат значного збільшення кількості платіжних карток в Україні. Вони також прогнозують подальше зростання зарубіжних оборотів за українськими картками цього літа. Причому зростаючій тенденції сприятиме не лише літній туризм, а й комерційні вояжі. Напевно, саме останнім можна пояснити той факт, що серед країн-еквайєрів Центральної Європи лідирують Польща, де обороти за картками Visa, виданими українськими банками, минулого літа виявилися вищі, ніж у таких традиційно популярних місцях літнього відпочинку українців, як Іспанія, Туреччина, Греція, Кіпр і Болгарія. Зареєстрований оборот у 1,2 млн. доларів забезпечив Польщі сьоме місце в десятці найбільших країн-еквайєрів українських карток Visa. Географія використання їх українцями хоча й охоплює такі екзотичні країни, як Аруба, Багами, Бермуди, Бруней, Даруссалам, Колумбія, Ямайка, Кувейт, Оман, Самоа, Саудівська Аравія, Сейшели, Шрі Ланка, Уругвай і Зімбабве, але витрачають там вони (всі разом) електронних грошей набагато менше. Приміром, найменший оборот за картками Visa, виданими українськими банками, був зареєстрований у державі Гуам: одна трансакція на суму 14 доларів США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі