В ЄС не сприймуть ліцензій, виданих регулятором, підлеглим якому-небудь міністерству чи Кабміну — Кучеренко

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В ЄС не сприймуть ліцензій, виданих регулятором, підлеглим якому-небудь міністерству чи Кабміну — Кучеренко
Такий клубок закручується навколо регулятора, що важко уявити наслідки.

Що відбудеться у разі прийняття таких поправок щодо регулятора взагалі, тобто за передачі формування і за підпорядкування регулятора Кабміну? По суті, НКРЕКП втрачає статус незалежного органу, а також як колегіального органу. Для влади і, хоч як прикро, для багатьох українців - це нормально. Влада звикла управляти енергетичними ринками, громадяни, схоже, у більшості з цим змирилися. Але європейці до цього ставляться інакше.

Про це в інтерв'ю для DT.UA заявив народний депутат (ВО "Батьківщина"), перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань ПЕК і ЖКГ Олексій Кучеренко. За його словами, в ЄС не сприймуть ліцензій, які будуть видані регулятором, підпорядкованим будь-якому міністерству чи Кабміну. Передусім через очевидний конфлікт інтересів.

"Кабмін одночасно управлятиме державними енергомонополіями і одночасно регулюватиме їх?! Це неможливо за логікою європейського законодавства. Про яку незалежність регулятора у такому разі навіть заїкатися? А зробити його хоча би юридично незалежним без змін до Конституції неможливо, і це очевидно. Глухий кут?" - вигукує депутат.

Він також звертає увагу, що 2 жовтня Путін (не голова "Газпрому" Міллер чи будь-хто інший) заявив, що РФ готова укласти новий контракт на транзит газу, якщо… Україна імплементує європейське (енергетичне) законодавство. Якщо цього не станеться, то йтиметься про подовження ще діючого "транзитного" контракту з "Нафтогазом", але цей варіант РФ не задовольняє, бо, як виявляється, він є дискримінаційним для "Газпрому". За словами Путіна, імплементація єврозаконодавства Україною означатиме появу незалежного регулятора і оператора транспортування газу за прийнятними для РФ тарифами - на рівні європейських.

"Це має безпосередній стосунок перш за все до створення незалежного регулятора, до анбандлінгу "Нафтогазу" і створення незалежного оператора української ГТС. Бо саме незалежний регулятор встановлює тарифи на транспортування, зокрема природного газу трубопровідними маршрутами. Такий клубок закручується навколо регулятора, що важко уявити наслідки. Можливо, громадяни цього не помічають, але фахівці добре розуміють", - підкреслює Кучеренко.

Детальніше про проблеми нового закону і незалежність регулятора читайте у статті Алли Єрьоменко ""Ручний" регулятор, або Підпорядкування НКРЕКП Кабміну - узаконення залежності?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі