В Україні зросла кількість мільйонерів — їх вже більше п'яти тисяч

Поділитися
В Україні зросла кількість мільйонерів — їх вже більше п'яти тисяч ГФС задоволена підсумками кампанії з декларування доходів © sfs.gov.ua
ТОП-рекордсмени шоу-бізнесу за кількістю задекларованих доходів - співак, шоумен, композитор, співак і два гумориста.

Цікаві цифри, що стосуються декларування доходів назвав в. о. голови ГФС Олександр Власов. У цьому році подано майже 529 тисяч податкових декларацій та задекларовано загальний дохід в сумі 83,6 млрд. грн.

Деклараційна кампанія, повідомляє прес-служба ДФС, показала, що виросла сумлінність платників податків. Згідно податкових декларацій, задекларовано на 26 млрд. грн. або на 45 відсотків більше, ніж у минулому році. Це дозволило ДФС вважати кампанію успішною.

Податкові зобов'язання до сплати податку на доходи фізичних осіб були заявлені на суму понад 3,2 млрд. грн, що на 57 відсотків (або на 1,2 млрд. грн.) більше, ніж торік. Зросла і сума військового збору: вона становить 465 млн. 500 тис. грн., що на 205 млн. 700 тис. грн. більше, ніж в минулому році.

В Україні зросла кількість мільйонерів. Кількість громадян, які задекларували доходи в сумі понад 1 млн. грн., порівняно з минулим роком збільшилася на 27 відсотків і становить - 5143 людини (за станом на 02.05.2018 - 4063). Традиційно найбільша кількість мільйонерів враховується в Києві (2194 людини), Київській (378 осіб), Харківській (339 осіб), Дніпропетровській (333 людини) областях.

Із загальної кількості мільйонерів, які задекларували свої доходи, найбільшу частину, або 58 відсотків становлять особи у віці від 40 до 60 років (2981 особа), особи у віці від 30 до 40 років - 23 відсотка загальної кількості (1171 особа), віком до 30 років задекларували 4 відсотка загальної кількості осіб (211 людей).

"Найбільша кількість (70 відсотків, або 3609 осіб) мільйонерів задекларували отримані доходи в сумі від 1 до 5 млн. грн. Вони більше декларували доходи, отримані від операцій з продажу об'єктів рухомого та нерухомого майна, доходи від надання майна в лізинг, оренду, житловий найм та іноземні доходи тощо", - розповів Олександр Власов.

Трьома громадянами задекларовано отримані доходи в сумі понад 1,0 млрд. грн., з них однією особою задекларовано доход понад 10,0 млрд. грн.

Податкові зобов'язання по сплаті до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору в сумі понад 1,0 млрд. грн. задекларовані жителем Києва. Понад 100,0 млн. грн. до сплати задекларували також два жителя Києва. Від 5,0 до 100,0 млн. грн. відзначили податкові зобов'язання 14 осіб, які мешкають у Києві, Київській, Харківській, Одеській та Сумській областях.

"До цьогорічної кампанії декларування доходів приєдналися майже 200 вітчизняних знаменитостей: зірки естради, музиканти, шоумени, популярні ведучі і спортсмени. Ними задекларовано доходи в сумі понад 416 млн. грн. і узгоджений до сплати податок на доходи фізичних осіб в сумі 44 млн. грн. і військовий збір - 5 млн. грн.", - зазначив в. о. голови ГФС.

Крім того, значна кількість відомих і зоряних осіб обліковуються як суб'єкти підприємницької діяльності, які застосовують спрощену систему оподаткування. Так, понад 127 млн. грн. доходу задекларували найбільш відомі особи, які здійснюють артистичну, художню і театральну діяльність в рамках підприємницької діяльності - а це понад 6 млн. грн. надходжень єдиного податку.

ТОП-рекордсмени шоу-бізнесу, які задекларували найбільші суми доходів:

- Телевізійна ведуча - 158,8 млн. грн.;

- Ведучий шоу-програм - 26,9 млн. грн.;

- Співак - 11,8 млн. грн.;

- Композитор (музикант) - 3,2 млн. грн;

- Футболіст - 26,2 млн. грн.;

- Гуморист (на спрощеній системі оподаткування) - 4,7 млн. грн.;

- Ще один відомий гуморист (на спрощеній системі оподаткування) - 4,1 млн. грн.

Раніше Конституційний суд уже скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, визнавши статтю 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинності. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ 26 лютого.

28 лютого президент Петро Порошенко направив до Ради як невідкладний законопроект про введення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Крім президентського, в парламенті зареєстровані ще п'ять депутатських законопроектів.

Подання до КСУ щодо конституційності статті про незаконне збагачення 12 грудня 2017 року подали 59 народних депутатів – членів фракцій "Народного фронту", "Блоку Петра Порошенка", "Радикальної партії Олега Ляшка". "Опозиційного блоку" та груп "Відродження" і "Воля народу". Їх інтереси в суді представляв депутат від "Народного фронту" Павло Пінзеник.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні запровадили в 2015 році в рамках виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включено в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі