В поточному році в "зелену" енергетику інвестовано понад 2 мільярдів євро

Поділитися
В поточному році в "зелену" енергетику інвестовано понад 2 мільярдів євро
Загальна потужність відновлюваної електроенергетики зросла в 2 рази.

Більше 2 млрд євро інвестовано у понад 2500 МВт нових потужностей "чистої" електроенергетики, що введені в Україні за 9 місяців цього року. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

За цей період встановлені наступні нові об'єкти: більше 2000 МВт - СЕС; майже 400 МВт - ВЕС; близько 120 МВт СЕС домогосподарств (за 6 місяців) 24 МВт - біогазові установки; 13 МВт - об'єкти малої гідроенергетики і 4 МВт - об'єкти на біомасі.

"Крім цього, завдяки зазначеним новим об'єктам загальна потужність відновлюваної електроенергетики зросла в 2 рази тільки за 9 місяців: з близько 2300 МВт станом на кінець 2018 року до близько 5000 МВт станом на 1 жовтня", - заявив Савчук.

За його словами, такі швидкі темпи введення об'єктів, які генерують "чисту" електроенергію, дозволять виконати міжнародні зобов'язання та досягти цілі Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року в частині електроенергетики.

Відзначимо, в Україні 65% коштів, виплачених державою за альтернативну енергію в 2018 році, пішли десяти бізнес-групам, в першу чергу - електростанціям, які перейшли від братів Клюєвих китайської держкорпорації CNBM, холдингу Ріната Ахметова, а також ВЕС шведсько-українського бізнесмена Карла Стурена.

Тим часом Найбільший фонд Норвегії позбавляється від нафтогазових активів.

Як писало DT.UA, знос основного устаткування і фізичний, і моральний в електроенергетиці становить від 85 до 95%. Маються на увазі й енергоблоки, і трансформатори, і ЛЕП, і комутаційне і допоміжне обладнання. Причина - практично ніякої масштабної і вкрай необхідну модернізацію і реновацію, якщо не вважати пару блоків на ТЕС і гідроенергетику, не велося.

Детальніше про критичний стан електроенергетики читайте в матеріалі Віталія Склярова, Вілена Семенюка, Олексія Шеберстова і Олександра Светеліка "Мовчати не можна" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі