В НБУ спрогнозували наслідки для України від припинення транзиту російського газу

Поділитися
В НБУ спрогнозували наслідки для України від припинення транзиту російського газу © Андрій Товстиженко, DT.UA
У Нацбанку очікують, що збільшиться відтік валюти з України, а також зросте дефіцит поточного рахунку.

Нацбанк передбачив в макроекономічному прогнозі значне скорочення валютних надходжень, що пов'язано з падінням обсягів транзиту російського газу в Європу через територію України, який приносить щорічно 3 мільярди доларів. Про це заявили у Нацбанку у відповідь на запит hromadske.

Наголошується, що через падіння обсягів транзиту НБУ очікує збільшення дефіциту поточного рахунку в 2020-2021 роках.

Відтік валюти з України через відсутність транзиту газу може зрости до 2,9% ВВП в 2020 році, в 2021 році - до 3,7% від ВВП.

При цьому, незважаючи на істотний внесок транзиту російського газу в ВВП (доходи від транзиту складають на рівні 2,3% ВВП), у 2020 році Нацбанк очікує зростання економіки на 3,2%, а в 2021 році - на 3,7%.

"Прискорення зростання реального ВВП в 2020-2021 роках буде відбуватися, зокрема, за рахунок поступового пом'якшення монетарної політики, що буде стимулювати внутрішній попит, а також пожвавлення економічної активності в світі", - зазначили в НБУ.

Як повідомлялося, на зустрічі в Брюсселі 19 вересня представники "Нафтогазу" і "Газпрому" попередньо домовилися про початок предметних переговорів щодо контракту з транзиту газу з РФ до ЄС через ГТС України. Українська сторона передала росіянам дорожню карту анбандлінгу і проекти договорів про транспортування газу через ГТС України і про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем. Росіяни вперше допустили можливість співпраці з "Нафтогазом" за європейськими правилами з 1 січня 2020 року.

Наступний раунд переговорів заплановано на кінець жовтня.

Раніше керівництво "Газпрому" висловлювало готовність без консультацій продовжити договір, укладений у 2009 році тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.

Детальніше про попередню зустрічі, що відбулася 21 січня, і переговорні позиції сторін читайте в матеріалі Алли Єрьоменко в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі