Уряд пообіцяв не поширювати податок на багатство на середній клас

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
У Кабінеті міністрів заявили, що обкладатися податком будуть саме предмети розкоші, те, без чого в принципі можна жити, і те, чому є функціональні недорогі аналоги. Критерієм для визначення об'єкта такого оподаткування буде вартість.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив про рішення уряду доопрацювати закон "Про багатство".

"Хочу заспокоїти всіх, кого зачепили чутки про так званий "закон на багатство". Кабінет міністрів у понеділок одностайно відхилив законопроект, що мав яскраво фіскальний характер і містив не повністю продумані норми", - зазначив глава українського уряду у блозі на своєму персональному сайті.

"Чому? Саме з тієї причини, яка і зачепила людей. Розробники спотворили концепцію і зміст закону. Адже ми закладали в нього не фіскальні завдання у першу чергу, а принцип соціальної справедливості: багаті повинні поділитися з суспільством тією частиною своїх доходів, які вони витрачають на розкіш. Тому не може бути й мови, щоб обкладати податком всі без розбору квартири понад 120 квадратних метрів і будинки понад 250 квадратних метрів, якісь сараї та гаражі", - пояснив прем'єр.

"Квартири і будинки такого метражу стали певною нормою у житловому будівництві. Вони доступні середньому класу. А ми ні в якому разі не хочемо нічим утискати середній клас. Навпаки, всіляко будемо його підтримувати. Тому що це - генератор економічного і соціального прогресу. Так що повторюся, не може бути й мови про введення таких норм закону ", - підкреслив Азаров.

Мінфін пропонує розширити коло платників податку на багатство за рахунок середнього класу

За його словами, закон повернули на доопрацювання, нагадавши, які принципи в ньому повинні бути закладені. "Перше: оподатковуються саме предмети розкоші. Те, без чого в принципі можна жити. І те, чому є функціональні недорогі аналоги. Є справедливий критерій для визначення об'єкта такого оподаткування. Вартість. Друге: потрібно ретельно опрацювати деталізацію цього критерію для різних товарів, об'єктів рухомого і нерухомого майна, для різних ситуацій. Але це цілком можливо, і завдання таке поставлено", - заявив прем'єр.

Від також відзначив, що податок на розкіш дуже просто адмініструється через продавців і постачальників послуг. "Ви знаєте, що в Інтернеті дуже просто знайти справжню ціну певної моделі годинника "Брегет" або автомобіля "Ламборджині" певного року випуску. Так що потрібно закласти справедливі норми і виконувати їх. Закон стосуватиметься тільки дійсно багатих людей і тільки їхніх витрат на особисте споживання різних видів розкоші", - підкреслив прем'єр.

Як повідомлялося раніше, у Міністерстві фінансів України відклали ідею введення 20-відсоткового податку на доходи фізосіб і оподаткування таких предметів розкоші, як коштовності, хутро і дорогі годинники. Натомість було запропоновано розширити коло платників за рахунок зниження порогу неоподатковуваної площі нерухомості та об'єму двигуна автомобіля. !zn

Читайте також:

Багаті не платять податки, бо закон їм це дозволяє

Завдяки «справедливим» законам, багаті в Україні платять у 50 разів менше, ніж пересічні українці

ДПС не проти ввести податок на розкіш: багаті повинні платити більше

Фірташ вважає безглуздим вводити податок на багатство

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі