Уряд відправив на доопрацювання фінплан "Нафтогазу"

Поділитися
Уряд відправив на доопрацювання фінплан "Нафтогазу"
НАК повинен переглянути розмір виплати прибутку за 2018 рік.

Експерти Кабінету міністрів побачили у фінансовому плані НАК "Нафтогаз України" прихований дефіцит у розмірі 84,5 млрд грн. Про це пишуть Українські Новини з посиланням на результати аналізу запропонованого фінплану НАК від Міністерства фінансів, Міністерства енергетики та вугільної промисловості та Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Всі три міністерства розкритикували запропонований документ і вважають, що він повинен бути доопрацьований.

У пояснювальній записці до фінплану зазначається, що зростання фінпоказника "Нафтогазу" очікується як наслідок включення в розділ "інші операційні доходи" компенсацій збитків від реалізації газу за спецзобовязаннями. Сума такої компенсації становить 69,2 млрд грн. При цьому держбюджетом на 2019 рік вона не передбачена, відзначають в Мінекономрозвитку.

За інформацією Мінфіну, ця сума входить до прихованого дефіциту "Нафтогазу", який в цілому складає 84,5 млрд грн.

Критикує Мінфін і видаткову частину проекту фінплану. Так документ передбачає витрати від участі в капіталі в сумі 19,2 млрд грн, при доході в сумі 9,4 млрд грн. Це за оцінкою Мінфіну, призводить до зменшення чистого прибутку при відсутності обґрунтування і розрахунків цих втрат.

Також НАК планує збільшити витрати від інвестиційної діяльності в шість разів - з 6 млрд грн в 2018 році до 37,3 млрд грн в 2019-м. Основна сума цих витрат припадає на придбання активів підприємства. Однак у міністерстві стверджують, що "Нафтогаз" не надав інформацію про доцільність їх придбання.

Понад 3 млрд грн в 2019 році НАК планує витратити на непрофільну діяльність і на заходи, ефективність яких не підтверджена, наголошує Мінфін. Зокрема компанія планує вкласти 1,7 млрд грн у статутні фонди дочірніх підприємств, 1,2 млрд грн інвестувати за кордон і 198 млн грн витратити на утримання закордонних представництв.

Також Мінфін виступив проти пропозиції НАК збільшити витрати на зарплату адміністративно-управлінського персоналу.

У міністерстві заявили, що "Нафтогаз" повинен переглянути виплату не 50%, а 90% прибутку компанії за 2018 рік, як це передбачено в держбюджеті поточного року.

В аналізі Мінекономрозвитку частково повторюються претензії Мінфіну, відзначає видання. Але крім них МЕРТ вважає за необхідне передбачити у фінплані погашення пені у розмірі 2,6 млрд грн за несвоєчасне перерахування в держбюджет прибуток НАК за 2017 рік.

Ряд питань до фінансового плану "Нафтогазу" і у Міненерго. У міністерстві вважають, що компанія повинна уточнити інформацію по видобутку газу, про обсяги газу в сховищах (на 1 січня 2019 року та очікуване – на 31 грудня 2019-го) та про видатки на зарплату працівників.

Також, як стверджує міністерство, фінплан передбачає зростання витрат по більшості статей на 25 млрд грн - до майже 232 млрд грн і ці витрати вимагають додаткового обґрунтування.

Нагадаємо, що у НАК "Нафтогаз" заявили, що сплатили дивіденди до держбюджету за підсумками 2017 року згідно з графіком, який раніше був встановлений Кабінетом міністрів.

"Нафтогаз" повинен виплатити до держбюджету 2 млрд 448,328 млн грн. Таку пеню нарахувало держкомпанії МЕРТ за несвоєчасно виплачені дивіденди за підсумками 2017 року.

У минулому році "Нафтогаз" відзвітував про рекордний прибуток у своїй історії. Так, за 2017 рік чистий прибуток компанії склав 39,4 млрд грн. Такий результат забезпечила перемога в Стокгольмському арбітражі.

У 2017 році "Нафтогаз" виплатив дивіденди за 2016 рік в червні місяці. Було сплачено 15,7 млрд грн дивідендів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі