«Укрвакцина» вимагатиме від американців ще 19 млн доларів

Поділитися
Державне підприємство «Укрвакцина», яке отримало 60 млн дол. за позовом проти американської компанії Olden Group, має намір вимагати ще додатково понад 19 млн дол за завдані збитки.

За словами генерального директора ДП «Укрвакцина» Олександра Кузнєцова, 60 млн дол - не остаточна сума, яку має намір отримати його підприємство. Зараз юристи ДП вимагають через суд ще й відшкодування збитків, які в «Укрвакцині» оцінили більш ніж у $19 млн.

Він зазначив, що загальну суму компенсацій буде названо після того, як буде отримано рішення американського суду, пише
Коммерсант-Украина.

«Документи ми передамо до Міністерства юстиції, щоб їм дали правову оцінку і визначили механізм повернення коштів. У Мін'юсті уточнять, коли гроші будуть перераховані на рахунки ДП, будуть надходити частинами чи одним траншем», - зазначив він.

Він уточнив, що за завищеною ціною закуповувалася вакцина Pentaxim проти дифтерії, коклюшу та правця, використання якої в 2009 році викликало кілька смертей. Так, 5 серпня 2009 року, після щеплення двома вакцинами, у тому числі і Pentaxim від Sanofi Pasteur, померло чотиримісячне немовля в Енергодарі (Запорізька область). 12 серпня 2009 у Волинській області помер п'ятимісячний малюк, що пройшов за два дні до смерті вакцинацію препаратом Pentaxim. 17 серпня у Донецьку померли двоє немовлят трьох і чотирьох місяців, яким за кілька днів до смерті було зроблено щеплення цією ж вакциною.

Партнер компанії Akin Gump Strauss Hauer&Feld, що представляє інтереси української сторони в американському суді, Марк Макдугал додав, що в результаті судового розгляду стане відомо, куди відповідач витратив гроші українського уряду.

Нагадаємо, що 24 травня Окружний суд США
в окрузі Орегон задовольнив позовні вимоги «Укрвакцини» у розмірі більш ніж 19 млн дол як грошовий еквівалент збитків від Olden Group і другого відповідача, української компанії ТОВ «Інтерфарм», яких уряд Ю.Тимошенко використав в якості посередників у закупівлі препарату Таміфлю.

У свою чергу у «Батьківщині» запевнили, що закупівлю лікарських засобів, про які йде мова у рішенні американського суду з позовом «Укрвакцини», здійснювало Міністерство охорони здоров'я за власною ініціативою, точніше за закупівлю вакцин у МОЗ безпосередньо відповідав заступник міністра Зіновій Митник як керівник тендерної комітету міністерства.

20 вересня 2010 року американська компанія Trout Cacheris, що займається аудитом діяльності Кабміну Тимошенко, повідомила, що уряд України 17 вересня подав позов до федерального суду у Портленді проти американської компанії Olden Group, LLC. Позов подано у рамках розслідування діяльності державного підприємства «Укрвакцина», яке відповідає за закупівлю і зберігання лікарських засобів і предметів медичного призначення для Міністерства охорони здоров'я.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі