Україні не варто вимагати скорочення суми боргу від інвесторів – Bloomberg

Поділитися
Україні не варто вимагати скорочення суми боргу від інвесторів – Bloomberg Яресько не варто наполягати на скороченні суми боргу України. Ілюстрація
Оглядач вважає, що приватні інвестори не погодяться на скорочення загальної суми, захищаючи власну репутацію.

В той час, як Греція провалює один крайній термін сплати боргів за іншим, намагаючись домовитися з кредиторами і ЄС про допомогу, легко не звернути увагу на те, що для України теж наближається час сплачувати рахунки.

Український уряд намагається домовитися про реструктуризацію боргу з приватними власниками державних цінних паперів до початку наступного місяця. Але поки що переговори не увінчалися успіхом, - нагадує оглядач Bloomberg Леонід Бершидський.

Він також додає, що Україна наполягає на тому, щоб інвестори погодилися скоротити загальну суму боргу. Але, на думку оглядача, власники українських бондів навряд чи погодяться на це. Зокрема, американська компанія з управління активами Franklin Templeton, яка також володіє цінними паперами України на суму 8 мільярдів доларів, боїться за власну репутацію, яка постраждає у разі згоди на скорочення українського боргу.

Майкл Хейзенстеб з компанії Franklin Templeton вклав великі суми в Україні ще в часи президентства Віктора Януковича. Тоді він не міг передбачити, що в країні відбудеться Майдан, після якого Росія розв'яже війну на Сході України. І американський інвестор був не єдиний, хто ніяк не міг передбачити усі ці тяжкі обставини.

Тепер, коли економіка України опинилася в скруті, Хейзенстеб продовжує хвалити новий уряд і його спроби провести реформи, намагаючись захистити авторитет своєї компанії.

В цей же час, МВФ погодився відкрити кредитну програму для Києва за умови, що він зможе вмовити кредиторів реструктуризувати борги. Тільки так українська сторона зможе отримати новий транш.

Оглядач нагадує, що минулого місяця інвестори погодилися відкласти погашення боргів "Укрексимбанку" на 7 років за умови, що ніяких скорочень загальної суми боргу не буде. Якби Україна погодилася на такі ж умови і з іншими кредиторами, це могло б дозволити їй заощадити необхідні їй кошти і відкласти виплати до того часу, коли вона здійметься на ноги.

"Україна може наполягати на своєму, але в такому випадку їй майже точно доведеться повідомити місії МВФ, що вона не зможе домовитися з кредиторами до червня. Тоді МВФ зі свого боку буде вирішувати, перераховувати чергові 5 мільярдів доларів допомоги в червні чи ні. Український уряд повинен продемонструвати свою компетентність і хоча б домовитися з кредиторами", - пише Бершидський.

На його думку, якби Україна відмовилася від вимог скоротити суму боргу, такі компанії як Franklin Templeton змогли б зберегти репутацію і піти на зустріч Києву, який би отримав новий транш від МВФ. В цей же час, видання Financial Times писало, що переговори щодо реструктуризації держборгу України досягли точки кипіння. Мінфін у заяві зазначив, що "стурбований підходом комітету кредиторів" і "відсутністю готовності брати участь у переговорах". А група найбільших кредиторів України раніше у вівторок заявила, що вони були "готові і згодні підтримати розумну реструктуризацію боргу України", не побачили "ніякого істотного взаємодії" з боку уряду.

Міністерство фінансів розпочало консультації з кредиторами в березні і розраховує досягти рішення протягом двох місяців. Україна очікує економії $ 15,3 млрд в результаті очікуваних переговорів з кредиторами, в тому числі Київ розраховує заощадити $ 5,2 млрд в 2015-м, $ 3,4 млрд - у 2016-м, $ 4,4 млрд - у 2017-му і $ 2,3 млрд – в 2018 році. У той же час, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявляв, що повинні бути реструктуризовані зобов'язання на $ 23 млрд.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі