Україна стала членом Енергетичного співтовариства

Поділитися
Україна стала членом організації Енергетичного співтовариства. Відповідний протокол був підписаний у п'ятницю, 24 вересня, вранці у Скоп'є міністром палива та енергетики України Юрієм Бойко і міністром економіки Македонії Фатміром Весімі у рамках 8 засідання Ради ЕС, повідомили у секретаріаті організації.
Україна стала членом організації Енергетичного співтовариства. Відповідний протокол був підписаний у п'ятницю, 24 вересня, вранці у Скоп'є міністром палива та енергетики України Юрієм Бойко і міністром економіки Македонії Фатміром Весімі у рамках 8 засідання Ради ЕС, повідомили у секретаріаті організації.У церемонії підписання протоколу про вступ України до ЕС також взяв участь віце-президент, заступник генерального директора з питань енергетики Європейської комісії Фабрізіо Барбазо. «Сьогоднішнє підписання сигналізує наше політичне прагнення вибудовувати принципи української енергетичної політики з ЄС. Я очікую, що український парламент ратифікує угоду якомога швидше найближчими місяцями», - сказав Бойко. «Вступ України - важливий етап у процесі Енергетичного співтовариства. Сьогодні ми стали свідками поглиблення енергетичної політики ЄС та розширення її кордонів», - сказав Бесімі. «Я вражений динамізмом процесу Енергетичного співтовариства. Сьогоднішня церемонія підписання додала сили кінцевій меті створення загальноєвропейського енергетичного ринку на основі принципів і правил Європейського союзу», - сказав Барбазо. Рада міністрів ЕС схвалила вступ України та Молдови до цієї організації у грудні 2009 року. Водночас, для остаточного завершення процедури вступу сторони повинні були прийняти закон про газ, відповідного до правил ЄС. Остаточним кроком процедури вступу буде ратифікація протоколу Верховною Радою України. Угода про створення Енергетичного співтовариства була підписана у жовтні 2005 року і набула чинності 1 липня 2006 року. Енергетичне співтовариство створене з метою поширення досвіду внутрішнього енергоринку ЄС на Південно-Східну Європу, а також сприяння залученню інвестицій в енергетику країн-членів спільноти. На сьогодні до угоди приєдналися 14 країн-членів Євросоюзу і 7 країн Західних Балкан. До організації входить також Україна, і Молдова. Грузія і Туреччина мають статус спостерігачів. Раніше у міністерстві палива та енергетики відзначали, що приєднання України до Енергетичного співтовариства посприяє залученню інвестицій в енергетичний сектор країни, а також створить умови для вільного доступу українських компаній до ринків ЄС. Президент Віктор Янукович у середині липня цього року підписав прийнятий парламентом закон «Про засади функціонування ринку природного газу», спрямований на приведення законодавства України у відповідність з основними положеннями законодавства ЄС, якими, зокрема, регулюються відносини на газовому ринку. Закон, зокрема, передбачає поділ функцій транспортування, розподілу та постачання природного газу, а також встановлення окремо тарифів на транспортування, поставки і зберігання газу. У ньому передбачено рівні права доступу до єдиної газотранспортної системи України (ГТС) і підземних сховищ газу (ПСГ) для всіх суб'єктів ринку.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі