Україна прагне стати одним із центрів газовидобутку в Європі - глава МЗС

Поділитися
© arnoharris.typepad.com
Міністр закордонних справ України в Італії агітував місцевий великий енергетичний бізнес інвестувати в Україну і допомогти їй стати одним з центрів газовидобутку в Європі.

Україна відкрита для італійських та інших енергетичних концернів, які готові за рахунок розробки родовищ нетрадиційного і сланцевого газу і підводних родовищ вивести Україну в число європейських лідерів з виробництва блакитного палива.

Про це заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, виступаючи у вівторок, 12 червня, у Римі в одному з провідних італійських аналітичних центрів FareFuturо.

Як повідомляє департамент інформаційної політики МЗС України, глава українського зовнішньополітичного відомства нагадав, що у сферу українського газовидобутку вже прийшли західні енергогіганти Shell і Chevron.

6 млрд грн за допуск іноземних компаній до шельфу витратять на соцініціативи Януковича

Звертаючись до більш ніж 30 представників політико-дипломатичної та ділової еліти Італії, Грищенко підкреслив, що якнайшвидше введення в дію Угоди про асоціацію України з ЄС, що включає поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі (ЗВТ), здатне суттєво допомогти італійському бізнесу розширити ринки збуту своєї продукції в умовах затяжної боргової кризи в Євросоюзі.

"Усім, хто в ЄС турбується про підтримку економік власних країн, варто виступати проти створення штучних політичних бар'єрів на шляху до підписання Угоди про асоціацію з Україною", - підкреслив глава МЗС.

Раніше повідомлялося, що італійська компанія Eni зацікавлена у видобутку вуглеводнів на шельфі Азовського і Чорного морів.

Як відомо, зараз Україна намагається диверсифікувати постачання енергоресурсів до країни і збільшити внутрішній видобуток вуглеводнів. "Нафтогаз України" вже підписав кілька меморандумів і угод про співпрацю з найбільшими міжнародними компаніями Total, RWE, Eni.

Окрім того, як повідомив в інтерв'ю ZN.UA міністр екології Едуард Ставицький, до кінця 2012 року - у жовтні-листопаді - очікується підписання з компаніями Shell і Сhevron угод про розподіл продукції (УРП) на видобуток вуглеводнів, які видобуватимуться в рамках розробки Юзівської і Олеської площ. !zn

Читайте також:

Україна стане незалежною від російського газу до 2020 року, - Мінекології

Україна додатково отримає від Shell $ 400 млн бонусу за Юзівську площу

Податкові нововведення ризикують відлякати Shell і Chevron від видобутку сланцевого газу в Україні

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі