Україна і Кіпр ліквідували податковий рай для українських олігархів

Поділитися
Відтепер "іноземні" інвестори з Кіпру будуть платити такі ж податки, як і в Україні. Правда, в підписаній угоді про уникнення подвійного оподаткування все ж залишаються деякі винятки.

Україна і Республіка Кіпр домовилися про нові умови уникнення подвійного оподаткування та попередження ухилень щодо податків на доходи.

Відповідна Ковенція була підписана в четвер, 8 листопада, в Нікосії за участю президентів України Віктора Януковича та Кіпру Дімітріса Хрістофіаса.

"У цьому році ми, нарешті, досягли певного компромісу. Ми пішли на поступки. Ми підписуємо набагато кращі умови, ніж прописані з Росією і це дає нам додатково 1 млрд грн орієнтовно доходів до бюджету на рік", - пояснив міністр фінансів Юрій Колобов.

Як повідомляє прес-служба Кабміну, в результаті підписання документа підприємці обох країн отримають гарантії, що прибутки, отримані від підприємницької діяльності на території іншої країни, не підлягають подвійному оподаткуванню. Конвенція також гарантує, що підприємці однієї держави будуть оподатковуватись в другій державі за тих же умов, що й підприємці іншої держави.

За словами Колобова, в новій угоді будуть невеликі відхилення за чотирма позиціями - це роялті, відсотки, дивіденди та відчуження майна.

Багаті українці приховують в офшорах $167 млрд

Раніше в ЗМІ потрапив проект угоди, в якому зазначалося, що замість чинних зараз нульових ставок по роялті та дивідендах українським бізнесменам, які оформляють володіння українськими активами через кіпрські компанії, тепер доведеться заплатити від 5% до 15% податку. Так, оподаткування дивідендів передбачає введення ставки в 5%, якщо власник володіє не менше 20% капіталу компанії або інвестував щонайменше 100 тис. євро в придбання акцій. Всі інші акціонери заплатять 15%.

Роялті буде обкладатися 10%-ним податком (зараз 0%), доход від боргових вимог - 2% (зараз - 0%). Всі інші доходи - від відчуження майна, роботи за наймом, пенсії, директорські гонорари - можуть оподатковуватися за законодавством договірної сторони.

На думку міністра фінансів, в результаті підписання даної угоди інвесторам з Кіпру, працюючим в Україні, буде "комфортно" платити податки. "Ми домовилися, що на перехідному етапі ми підписуємо цю угоду. Вона практично схожа на угоди по ставкам з основними європейськими країнами", - додав Колобов.

Бізнес відповів податкової, що потрібно, щоб компанії не виводили прибуток з України


Відзначимо, кіпрську проблему неодноразово і безуспішно намагаються «вирішити» вже на протязі багатьох років. До цього моменту між Україною і Кіпром діяв договір, підписаний СРСР в 1982 році. У наступні роки Україна і Кіпр не змогла домовиться, переговори про нові умови велися ще з 1997 року.

Про те, яке значення має ця держава для оптимізації оподаткування в Україні, свідчить хоча б те, що Кіпр є найбільшим «іноземним інвестором» у вітчизняну економіку: саме звідти номінально в Україну заходять «іноземні» гроші, які потім же і йдуть назад. За даними Держстату, за перші шість місяці 2012 року кіпрські "інвестори" вклали в Україну $ $14,52 млрд (це майже третина, або 27,7% від усіх прямих іноземних інвестицій в країну).

Раніше в інтерв'ю ZN.UA віце-прем'єр Сергій Тігіпко запевняв, що Кіпр цікавий українським бізнесменам не тому, що там нульові податки, а тому, що "там працює англійське право", яке створює "більш надійні умови щодо захисту власності". І саме тому, вважає він, поки в Україні не створені кращі умови, "ми не повинні викручувати руки нашому бізнесу".

У грудні 2010 року прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що в світі існує більше 50 офшорних зон і "штучне привернення уваги до однієї країни відволікає нашу увагу від загальної проблеми офшорів".

Втім, підписаний договір ще має ратифікувати Верховна Рада, як і денонсувати старий документ.

На сьогодні у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10549 про денонсацію Угоди між урядом СРСР і урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна від 29 жовтня 1982 року, який робив кіпрську юрисдикцію привабливою для "оптимізації" податків.

Раніше Конституційний суд України погодився, що народні депутати можуть вносити на розгляд парламенту законопроекти про денонсацію міжнародного договору України. !zn

Читайте також:

Азаров проговорився, звідки виходять мільярди іноземних інвестицій

Податкова починає боротьбу з офшорами

Український бізнес вивів в офшори Кіпру
$6,353 млрд

Законопроект про трансферне ціноутворення буде прийнятий у цьому році, впевнений Колобов

Бізнес відповів податкової, що потрібно, щоб компанії не виводили прибуток з України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі