Україна хоче отримати від «Газпрому» гарантії достатнього обсягу транзиту газу

Поділитися
Україна хоче отримати від російського «Газпрому» гарантії достатнього обсягу транзиту газу через свою газотранспортну систему. Як повідомляє прес-служба Міністерства палива і енергетики України в суботу, 21 серпня, це питання обговорювалося напередодні в Москві в ході робочої зустрічі глави відомства Юрія Бойко і голови правління НАК «Нафтогаз України» Євгена Бакуліна з головою правління ВАТ «Газпром» Олексієм Міллером.
Україна хоче отримати від російського «Газпрому» гарантії достатнього обсягу транзиту газу через свою газотранспортну систему. Як повідомляє прес-служба Міністерства палива і енергетики України в суботу, 21 серпня, це питання обговорювалося напередодні в Москві в ході робочої зустрічі глави відомства Юрія Бойко і голови правління НАК «Нафтогаз України» Євгена Бакуліна з головою правління ВАТ «Газпром» Олексієм Міллером.«Ми хочемо отримати гарантії від «Газпрому», що будуть достатні обсяги транзиту ... Переговори з Росією спрямовані на те, щоб ми не залишились осторонь транспортних потоків російського газу», - цитує прес-служба Бойко. Нагадаємо, за повідомленням управління інформації  «Газпрому», сторони напередодні провели переговори про  створення спільного підприємства російського газового гіганта і  НАК «Нафтогаз Україні». Відзначимо також, що з пропозицією про об'єднання «Газпрому» і «Нафтогазу» 30 квітня цього року виступив прем'єр-міністр Росії Володимир Путін в Сочі за підсумками засідання комітету з питань економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії. Тоді ж Міллер заявив, що об'єднання буде збудовано на основі обміну активами «по всьому газовому ланцюжку»  від геологорозвідки до розподілу кінцевим споживачам. Прем'єр-міністр України Микола Азаров того ж дня повідомив, що українська сторона готова розглянути ініціативу РФ з об'єднання «Нафтогазу» і  «Газпрому». Правда, пізніше президент України Віктор Янукович заявив, що об'єднання двох держкомпаній неможливе. «Якщо 50 на 50 буде, тоді це буде цікаво»,  заявив він, відзначивши, що навряд чи Москва піде на такий сценарій. У свою чергу, президент Росії Дмитро Медведєв нагадав, що «Газпром» коштує близько 150 (за найнижчою оцінкою)  або 200 (за високою оцінкою, відносно високою) мільярдів доларів. «Нафтогаз» коштує трохи менше, при всій пошані до нього», -  відзначив  він. На думку міністра енергетики РФ Сергія Шматка, яке він висловив раніше, питання про об'єднання повинне бути спочатку вирішене на корпоративному рівні. На його думку, тільки після цього може йти мова про політичну підтримку даного питання властями двох  країн. Наразі «Газпром» і «Нафтогаз» обговорюють можливість поетапного об'єднання компаній. Як відзначив 25 червня Міллер, російська компанія вже робить пропозиції з конкретних родовищ, які можуть бути внесені до цього СП. «Це крупні родовища»,  сказав Міллер. За його словами, передбачається, що українська сторона внесе до спільного підприємства газотранспортну і видобуткову системи «Нафтогазу». «У свою чергу «Газпром» повинен внести крупніші родовища», - відзначив Міллер. Зокрема, він сказав, що якщо вартість українських активів досягатиме, наприклад, 800 мільярдів рублів, то Росія внесе до СП активи на таку ж суму або на 1 трильйон рублів.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі