Україна згодна підписати тристоронню угоду щодо російського газу

Поділитися
Україна згодна підписати тристоронню угоду щодо російського газу Україна готова підписати тристоронню зобов'язуючу угоду щодо умов постачання газу з РФ
Підписання протоколу є необхідною складовою надійного рішення щодо умов цієї зими поставок газу в Україну з РФ.

Україна згодна прийняти запропоновані Росією умови поставки російського газу в Україну як основу для нового тимчасового рішення на наступний зимовий сезон, йдеться в повідомленні прес-служби НАК "Нафтогаз-Україна".

У повідомленні сказано, що українська сторона вважає, що для того, щоб це рішення було ефективним, повинен бути підписаний комплексний пакет угод.

"Такий пакет буде включати як додаток до договору між "Нафтогазом" і "Газпромом", укладений керівниками компаній, так і зобов'язуючий тристоронній протокол, підписаний належним чином авторизованими представниками урядів України, Росії та Європейської Комісії", - відзначили в компанії.

Обговорюване рішення, згідно з інформацією прес-служби, у багатьох аспектах залежить від дій українського та російського урядів, а також Єврокомісії.

"Для того, щоб зимовий пакет був ефективним і належним чином виконувався, уряд України має забезпечити транспортування газу європейським споживачам згідно з умовами контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом". Крім того, український уряд має забезпечити достатнє фінансування "Нафтогазу" для закупівлі газу", - додали в прес-службі.

Ефективне рішення також повинне включати зобов'язання Єврокомісії надавати Україні необхідну фінансову підтримку для реалізації затверджених домовленостей.

"Невід'ємною частиною угоди повинно бути зобов'язання російського уряду не скасовувати своє рішення про надання знижки на газ за рахунок перегляду мита до кінця першого кварталу 2016 року. Таким чином, підписання зобов'язує тристороннього протоколу на міжурядовому рівні з залученням Єврокомісії є необхідною складовою ефективного і надійного рішення щодо умов постачання російського газу в Україну цієї зими", - зазначили в НАК "Нафтогаз-Україна".

Сьогодні в Брюсселі проходять фінальні тристоронні газові переговори України, Росії та ЄС про нову "зимовий пакет". Сторони розраховують узгодити всі моменти до кінця дня.

Напередодні уряд РФ затвердив нову ціну газу для України на рівні 227,4 доларів за тисячу кубометрів.

Разом з тим, нещодавно з'явилася нова інформація про те, що міжнародні банки за підтримки ЄС і США виділять Україні 1 мільярд доларів кредиту на закупівлю газу на зиму. Подробиці угод - в кого доведеться купувати газ і за якою ціною - залишаються невідомими.

Між тим, Алла Єрьоменко у статті "Зимовий" пакет-2015–2016: торг доречний для DT.UA відмічає, що цей газ потрібен не так для потреб України, як для підтримки "великого" транзиту російського газу в Європу компанією "Укртрансгаз". Необхідно закупити ще мінімум 4,5, а краще 7–8 млрд кубометрів, на що "Нафтогазу" потрібен мінімум 1,5 млрд доларів.

Тож, за великим рахунком, цей резервний запас газу в українських ПСГ потрібний насамперед "Газпрому" і європейським покупцям. Але ні ті, ні інші не квапляться його оплатити. Хоча ще в березні "Нафтогаз України" запропонував європейцям спільно формувати запас газу на майбутній осінньо-зимовий сезон 2015–2016 рр.

Як відомо, 1 липня 2015 року Україна призупинила закупівлю газу у РФ, так як сторонам не вдалося узгодити відповідну додаткову угоду до контракту на третій квартал.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі