Україна, ЄС і РФ мають намір "на практиці" розвіяти "стурбованості" Москви щодо асоціації

Поділитися
Україна, ЄС і РФ мають намір "на практиці" розвіяти "стурбованості" Москви щодо асоціації
Київ і Брюссель на вимогу Москви вже відклали введення вільної торгівлі. Але РФ продовжує наполягати на усуненні своїх "стурбованоcтей", намагаючись повністю зірвати введення ЗВТ.

Лідери країн "нормандської четвірки" усно домовилися про "підтримку" тристоронніх переговорів України, ЄС і Росії з "питань, які викликають стурбованість РФ" щодо запровадження зони вільної торгівлі між Києвом і Брюсселем.

Про це йдеться в підсумковій декларації президента України Петра Порошенка, президента Франції Франсуа Олланда, канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента РФ Володимира Путіна, узгодженої ними "на словах" за підсумками переговорів у Мінську в четвер, 12 лютого.

"Вони (лідери) також підтримують тристоронні переговори між Європейським Союзом, Україною і Росією в цілях вироблення практичного вирішення питань, що викликають стурбованість Росії, у зв'язку з виконанням Угоди про глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом", - йдеться в документі, текст якого оприлюднений на сайті Кремля.

Також зазначається, що сторони "прихильні до ідеї створення спільного гуманітарного та економічного простору від Атлантики до Тихого океану", але тільки - на основі повної поваги міжнародного права і принципів ОБСЄ.

Раніше авторитетна британська газета The Financial Times опублікувала ретроспективну статтю про подробиці декількох переговорів лідерів України, Євросоюзу, США та Росії восени 2014 року, які передували першим Мінським домовленостям.

Тоді газета з ссылекой на авторитетні дипломатичні джерела повідомила, що, фактично, Порошенко готовий був здати Путіну економічну асоціацію з ЄС в обмін на мир в Донбасі. Зокрема Порошенко нібито готовий був змінитиумови економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС, чого так довго домагався Кремль.

По суті, це означало б відмову від парафування Угоди і початок нових переговорів між Києвом і Брюсселем за текстом асоціації.

Не допустити зриву ратифікації Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі вдалося лише завдяки категоричній позиції тодішнього глави Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу.

Останній нібито боявся, що такі поступки Порошенко можуть привести до нових протестів на Майдані, які наприкінці 2013 року були викликані відмовою екс-президента Януковича під тиском Москви підписати угоду з ЄС.

Нагадаємо, що напередодні візиту в Київ Франсуа Олланд прозоро натякнув, що для Франції участь України в НАТО небажана через "стурбованості" Росії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі