Україна ще рік буде залежати від РФ у питанні збагачення урану

Поділитися
Україна буде і далі збагачувати уран в Росії
Україна продовжить контракт на 2016 рік.

Україна в 2016 році планує продовжити контракт з РФ на збагачення урану, повідомив журналістам директор відокремленого підрозділу НАЕК "Енергоатом" "Атомпроектінжиніринг" Олександр Рибчук.

"В цьому році також планується продовжити контракт. У 2016 році плануються поставки від МЦЗУ (Міжнародного центру зі збагачення урану - ред.)", - сказав він на форумі "Атомекспо 2016".

Росія спільно з Казахстаном створила в 2007 році Міжнародний центр зі збагачення урану (МЦЗУ, розташований в місті Ангарськ) на базі відкритого акціонерного товариства "Ангарський електролізний хімічний комбінат" для надання послуг зі збагачення урану.

У 2011 році Україна придбала 10% акцій МЦЗУ (через держкорпорацію "Ядерне паливо"), після чого частка РФ склала 80%, частка АТ "НАК "Казатомпром" - 10%.

У вересні 2012 року МЦЗУ вперше здійснив імпорт з України уранового оксидного концентрату у формі U3O8. З отриманого матеріалу виробляється паливо, достатнє для перевантаження приблизно половини активної зони реактора потужністю 1 тис. МВт.

Щорічно Україна вивозить до Росії урановий оксидний концентрат (УОК) для збагачення і подальшого виробництва на підприємствах паливної компанії Росатома "ТВЕЛ" тепловиділяючих зборок для українських АЕС. Україна щорічно закуповує 60 тис. одиниць ЕРР (одиниць поділу роботи, характеризує витрату електроенергії на збагачення кілограма урану до певного рівня).

Влітку 2015 року президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський повідомив, що французька компанія AREVA, запропонувавши найбільш низьку ціну, виграла конкурс на постачання збагаченого уранового продукту, який буде використаний для виробництва паливних зборок Westinghouse.

Основні обсяги поставок збагаченого уранового продукту на завод Westinghouse в Швеції припадуть на 2016 рік і вже на заводі в Вестеросі будуть випечені таблетки і виготовлені паливні збірки. AREVA буде самостійно купувати концентрат урану на ринку або використовувати свій.

Раніше повідомлялося, що в 2015 році російське паливо для українських АЕС обійшлося в $ 611 млн, паливо шведського виробництва - в $ 32,7 млн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі