Україна ризикує втратити неоформлені належним чином газорозподільні мережі - експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна ризикує втратити неоформлені належним чином газорозподільні мережі - експерти Україна може залишитись без ГРС
Такі втрати можуть призвести до колапсу трубопровідної системи України та повернення до корупційних методів експлуатації газомереж.

Зволікаючи із проведенням інвентаризації та оцінки майна, Україна ризикує втратити неоформлені належним чином газорозподільні мережі державної форми власності.

Про це у статті для DT.UAпишуть народний депутат Вікторія Войціцька і експерт з питань енергетики Микола Когут.

За їхньою інформацією, в Україні загальна протяжність лінійної частини газорозподільних систем (ГРС) усіх форм власності становить 400 тис. км (приблизна оцінка); при цьому функціонує близько 60–70 тис. газорозподільних пунктів, кілька десятків тисяч одиниць інших газових споруд.

При цьому частка мереж державної форми власності становить близько 60–80% від загальної протяжності. Частка державних споруд ГРС, імовірно, дещо менша, зазначають автори.

Газопроводи, зокрема розподільчі, та споруди на них є об'єктами нерухомого майна, і, відповідно, право власності на них має бути у встановленому порядку оформлено і зареєстровано. Земельні ділянки під об'єктами нерухомого майна повинні бути відведені, право користування такими ділянками має бути оформлене, відповідні договори (оренди, сервісу тощо) - зареєстровані у встановленому порядку.

Читайте також: В Україні лише 1-2% газорозподільних систем оформлені належним чином

При цьому, як зазначають експерти, належним чином документацію на об'єкти ГРС оформлено, вірогідно, лише на 1–2% від загальної кількості, а об'єктів права державної власності серед оформлених об'єктів практично немає.

"Це означає, що, зволікаючи із проведенням інвентаризації та оцінки майна, ми ризикуємо втратити ті 60% газорозподільних мереж від загальної протяжності державної форми власності, які належним чином не оформлені, але нині можуть бути привласнені в судовому порядку. Такі втрати є занадто дорогими і в черговий раз можуть призвести до колапсу трубопровідної системи України, повернення до архаїчних і корупційних методів експлуатації газомереж. І споживачі в цьому колі знову залишаються жертвами монополізації ринку газу", - йдеться у статті.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2015 р. набрав чинності Закон України "Про ринок природного газу", який передбачає перезавантаження газової галузі країни й орієнтацію на конкурентний і прозорий енергетичний ринок згідно з вимогами Європейського Енергетичного співтовариства та Третього енергопакета.

Докладніше читайте у статті Вікторії Войціцької і Миколи Когута Державні газорозподільні мережі: як перетворити валізу без ручки на ефективну систему у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі