Україна перейшла на добове балансування ринку газу — Коболєв

Поділитися
Україна перейшла на добове балансування ринку газу — Коболєв Тепер кожен споживач може бачити, що спожив за добу
Добове балансування ринку газу означає, що кожен споживач може бачити своїх дані за добу, а не за місяць, як було, і коригувати у разі необхідності.

Керівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв поділився у Facebook важливою новиною. Від 1 березня Україна переходить на добове балансування ринку газу. Група Нафтогаз зробила все необхідне, щоб нова система запрацювала вчасно.

"Ми розробили та запустили сучасну Інформаційну платформу, провели десятки тренінгів для учасників ринку.

Наразі система запущена та працює стабільно, незважаючи на числені спроби окремої групи користувачів перевірити її на міціність.

Більшість замовників послуг транспортування внесли до системи необхідні дані, вони на 100% опрацьовані Укртрансгазом. Проте, на жаль, досі є компанії, які не внесли номінації для своїх споживачів. Близько 310 тисяч споживачів не мають зареєстрованого постачальника, з них 270 тисяч – це споживачі, приєднані до мереж Луганськгазу. Також дані до системи не внесли компанії Газпостачсервіс, Монтажник.

Сподіваюсь, що облгази та інші компанії, які мають контракти з кінцевими споживачами, виявлять відповідальність - негайно внесуть до Інформаційної системи дані, яких бракує та не допустять безпідставного відключення споживачів, " - написав Андрій Коболєв.

Він звернувся до НКРЕКП з проханням уважно відслідковувати дії учасників ринку, аби не допустити зловживань, максимально захистити інтереси споживачів газу.

7 лютого успішно пройшла первинна реєстрація споживачів газу, і всі оператори газорозподільної системи (ГРМ) могли бачити інформацію про своїх споживачів, а також дані про наявність / відсутність у споживачів постачальника. В кінці місяця, 25 лютого, УТГ сформував реєстри споживачів на відключення, інформація про них відображається в особистих кабінетах операторів ГРМ в повному обсязі.

Раніше в уряді анонсували рішення затвердити норму споживання газу в розмірі 3,29 кубічних метрів на людину. Також уряд зобов'язав НАК "Нафтогаз України" забезпечити всіх споживачів газовими лічильниками. У Міненерговугілля підрахували, що забезпечення індивідуальними вузлами обліку газу побутових споживачів може обійтися НАК "Нафтогаз України" приблизно в 2,5 млрд грн.

Повідомлялося, що в кінці року суд скасував постанову Кабміну про норми споживання газу для побутових споживачів через порушення регламенту. Через це українці почали отримувати платіжки за завищеними в декілька разів нормами.

Проте Міністерство енергетики та вугільної промисловості розробило і оприлюднило новий документ про норми споживання газу для побутових споживачів без лічильників. При цьому міністерство запропонувало підняти ціну на газ для споживачів без лічильників.

Коли і хто встановить лічильники газу населенню? І хто відшкодує витрати громадянам, які самостійно оплатили установку? Читайте докладніше в статті Алли Єрьоменко "За свій рахунок" і "Без обліку годі чекати на розрахунки" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі