Україна хоче збільшити квоти для своєї продукції в рамках вільної торгівлі з ЄС

Поділитися
Україна хоче збільшити квоти для своєї продукції в рамках вільної торгівлі з ЄС Україна хоче нагодувати Європу своїми пордуктами © Андрій Товстиженко, DT.UA
Київ готується провести переговори з Брюсселем.

Україні необхідно провести переговори з європейськими партнерами щодо збільшення квот для української продукції в рамках зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Євросоюзом, яка набирає чинності з 1 січня 2016 року.

Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Кабінету міністрів у середу, 29 липня.

"Ми з Наталею (міністр фінансів України Наталія Яресько – ред.) вже коротко розмовляли з нашими європейськими партнерами", - сказав прем'єр.

"Але квоти треба заповнювати якісною і конкурентною продукцією", - зазначив він.

"Експортувати пшеницю добре, але набагато краще експортувати додану вартість продуктів переробки, що дає можливість країні набагато більше заробити", - сказав Яценюк. Для цього, зазначив він, "потрібно проводити серйозні переговори з аграріями".

При цьому прем'єр звернувся до міністра аграрної політики і продовольства з дорученням забезпечити "мінімальні запаси, які дадуть можливість спокійно прогодувати країну".

Він також нагадав, що під час засідання колегії Міністерства фінансів пнедельник "чітко постало питання щодо експортної підтримки з боку Укрексімбанку: "Ресурси Укрексімбанку повинні направлятися на кредитування аграрного сектору з тією метою, щоб ми експортували не зерно, а продукти переробки. Це будівництво мережі, інфраструктури, заводів, які дадуть можливість, з одного боку, створити робочі місця в країні, з іншого - більше заробити".

Раніше в інтерв'ю ZN.UA екс-заступник голови Держветфітослужби Віталій Башинський повідомив, що до кінця року Україна повинна встигнути погодити з ЄК всі регламенти для своїх продуктів в рамках виходу на європейський агроринок.

У той же час, зазначив він, Україні поки рано думати про експорт харчових продуктів в ЄС. У даному сегменті Україна поки в глибоких аутсайдерах: лише 17 українських підприємств поставляють в Євросоюз продукцію тваринного походження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі