Україна хоче відновити прямі поставки туркменського газу

Поділитися
Україна хоче відновити прямі поставки туркменського газу Україна хоче відновити прямі поставки туркменського газу © РИА Новости
Туркменістан займає виняткові позиції з точки зору запасів, видобутку та експорту енергоресурсів. Колись Україна прямо отримувала значні обсяги туркменського газу і країна позбулася цих поставок з власної вини.

Чинний голова ОБСЄ, глава МЗС України Леонід Кожара заявив у середу, 23 січня в Ашхабаді, що його країна хоче відновити газову співпрацю з Туркменістаном у повному обсязі.

Відповідаючи на питання журналістів про відновлення постачань туркменського природного газу в Україну через Росію, він зазначив, що Київ ратифікував угоду про зону вільної торгівлі в рамках СНД, яка має безпосередньо впливати на питання транзиту газових ресурсів через територію держав, що входять до ЗВТ.

"Зрозуміло, що тут є певна конкуренція, але насамперед тут повинні діяти закони вільного доступу, вільного ринку і справедливості, які полягають у рівному доступі виробників, транзитерів і споживачів до всіх можливих джерел", - сказав Кожара.

За його словами, Туркменістан займає виняткові позиції з точки зору запасів, видобутку та експорту енергоресурсів.

"Туркменістан безпосереднім чином впливає на питання енергетичної безпеки не тільки Центральної Азії, але і тих держав, які знаходяться на сході від Туркменістану", - сказав український міністр.

Він також нагадав, що колись Україна прямо отримувала значні обсяги туркменського газу і країна позбулася цих поставок з власної вини.

На початку 2000-х років, згідно з міжурядовими угодами, російський "Газпром" забезпечував транзит туркменського газу територією Росії в Україну. Туркменістан в той час був незадоволений умовами торгівлі газом з Україною через низьку ціну і вкрай неакуратних платежів з боку Києва. Однак тоді вибору в Туркменістану не було. Ситуація змінилася в квітні 2003 року, коли між Росією і Туркменістаном було підписано угоду про співпрацю в газовій галузі на 25 років. У рамках угоди сторони уклали довгостроковий контракт купівлі-продажу туркменського природного газу за дуже вигідною на той момент для Туркменістану ціною. Внутрішньополітична ситуація в Україні в той час була дуже напруженою, і владі країни було не до газових контрактів. У результаті Україна втратила прямі поставки туркменського газу і почала закуповувати практично весь необхідний газ у "Газпрому". !zn

Читайте також:

Україна може почати реверсні постачання газу зі Словаччини і Румунії

Газова камера для реформ

Україна втратила майже 20% транзиту російського газу в 2012 році

Україна скоротила закупівлі газу в "Газпрому", але залежність не зменшила

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі