У НБУ заявляють про "безпідставність звинувачень у незабезпеченої емісії"

Поділитися
© jpegshare.net
Звинувачення деяких політиків на адресу Національного банку України і уряду в незабезпеченій емісії повністю не відповідають дійсності. Про це заявив керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький.
Звинувачення деяких політиків на адресу Національного банку України і уряду в незабезпеченій емісії повністю не відповідають дійсності. Про це заявив керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький."Основна емісія центрального банку - на купівлю валюти і цінних паперів - це забезпечена емісія", - заявив він. Литвицький уточнив, що чиста кредитна емісія з початку 2010 року склала близько 23 млрд грн, тобто втричі менше від цифри, яку називають деякі політики. За його словами, за останні три місяці чиста кредитна емісія була негативною, оскільки Національний банк продавав валютні резерви. Він уточнив, що основна маса емісії в цьому році була забезпечена купівлею валюти в резерви Нацбанку, і тільки в першому кварталі НБУ придбав облігації внутрішньої держпозики на суму близько 20 млрд грн. "Потрібно обережніше поводитися з цифрами і не треба фантазувати на вільні політичні теми", - звернувся до політиків з проханням Литвицький. Він підкреслив, що міцність резервних позицій Нацбанку полягає ще й у тому, що цього року приплив прямих іноземних інвестицій збільшується: чисте сальдо за вісім місяців цього року перевищило $3 млрд у порівнянні з $2,5 млрд за аналогічний період минулого року. Радник глави НБУ також відзначив, що інфляція цього року не тільки далека від рівнів історичних максимумів за історію гривні, але і нижча на 2 п.п. минулого року. "У річному вимірі вона менша в 1,5 рази, ніж рік тому, хоча тоді, у кризу, інфляційного тиску взагалі не мало бути", - додав Литвицький. Як повідомлялося, напередодні лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко, яка очолювала уряд з кінця 2007 року по березень 2010 року, звинуватила уряд і НБУ в емісії нібито 83,6 млрд грн, що призвело до зростання цін на споживчому ринку. Раніше лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що влада проводить неконтрольовану емісію грошей, не підтверджену реальним економічним зростанням. За її словами, станом на 1 вересня обсяг емісії становить 76,7 млрд грн, а на даний момет - 83,6 млрд грн, що становить третину державного бюджету. Окрім того, Тимошенко спрогнозувала падіння курсу національної валюти після виборів. Нагадаємо, до цього депутат від НУ-НС Олександр Бондар заявив, що опозиція не може тривалий час отримати інформацію про обсяг емісії та напрями використання додрукувати грошей. Окрім того, за його словами, опозиція хоче з'ясувати, куди спрямовуються кошти, одержані Україною як кредит МВФ.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі