У Росії пропонують на "усних домовленостях" почати продавати Україні газ

Поділитися
У Росії пропонують на "усних домовленостях" почати продавати Україні газ Росія чекає грошей від України, дуже © gazprom.ru
РФ дуже хоче почати поставляти в Україну газ, незважаючи на відсутність підписів під "зимовим пакетом". Кожного дня чекають від Києва грошей.

Росія чекає отримання передоплати від України, щоб почати поставляти газ відповідно до тристоронніх домовленостей щодо "зимового пакету". На думку російського міністра енергетики Олександра Новака, відсутність підпису під протоколом ніякого впливу на досягнуті в Брюсселі домовленості не має.

"Зимовий пакет вже працює і все, що потрібно зробити, залишилося тільки Україні заплатити гроші і отримати газ", - сказав Новак, відповідаючи на питання журналістів, що необхідно, щоб "зимовий пакет" почав працювати.

Новак зазначив, що для того, щоб Україна купила російський газ, протоколи не потрібні. "Взагалі досить усних домовленостей. Ми домовилися підписати протокол на консультації - ми його підписали", - сказав Новак.

Україна чекає підпису

При цьому Новак пояснив затримку з початком роботи "зимового пакету" тим, що Україна хоче надати тристороннім домовленостям (протоколу України, РФ та Єврокомісії) статус міжурядової угоди.

"З нашої сторони підписаний протокол. Україна та ЕК протокол ще не підписали", - сказав голова російського Міненерго. Примітно, що ще два дні тому на зустрічі з Путіним Новак говорив, що Єврокомісія підписала документ.

"З боку України - вони розглядають свої організаційні питання. Єврокомісія готова і теж вважає, що підписала б", - сказав Новак.

Як відомо, Україна готова почати купувати газ у Росії вже сьогодні, але не буде цього робити без останньої необхідної підпису російської сторони під "зимовим пакетом".

"Українська сторона виявила бажання, щоб це було у формі міжурядові угоди", - уточнив він, додавши, що Росія не має наміру укладати з Україною таке міжурядові угоди: "Ми вважаємо, що достатньо того протоколу, який сьогодні підписано".

Раніше російський президент Путін нарахував, що Україні потрібно буде заплатити Росії $ 3 млрд за газ взимку (тобто купити ще понад 12 млрд куб м газу), і це не рахуючи вищевказаних 500 мільйонів за 2 млрд кубів. Однак Україна не збирається і не зобов'язувалася купувати такий величезний обсяг газу, порівнянний з обсягом імпорту з РФ за весь 2014 рік (14,450 млрд куб. м газу на $ 3,940 млрд).

На даний момент в Україну імпортується тільки "реверсний" газ, причому, тільки за маршрутом зі Словаччини. Збільшення поставок газу з Європи в середині вересня пов'язано з виходом на український ринок двох західних трейдерів. Проте з 1 жовтня Україна втроє скоротила реверс газу з Європи, незважаючи на помітне збільшення поставок з середини вересня.

Найближчим часом Україна готова почати купувати газ у Росії в рамках "зимового контракту", але не буде цього робити без останнього необхідного підпису російської сторони.

Разом з тим, станом на 1 жовтня і Україна, і РФ стверджують, що саме інша сторона ще не підписала угоду. За словами джерел, "зимовий пакет" може запрацювати після зустрічі "нормандської четвірки".

Парафований "зимовий пакет" передбачає, що Україна направить $ 500 млн на закупівлю 2 млрд кубів газу безпосередньо у "Газпрому" для закачування в підземні газові сховища (ПСГ). У свою чергу Москва знизить ціну на газ для України на два квартали до рівня сусідніх європейських країн (причому, ціна не може бути нижчою, ніж на європейському ринку - щоб Україна купувала газ напряму у РФ, а не через реверс). Узгоджена ціна на російський газ для України з 1 жовтня і до кінця 2015 року, без урахування поправок на калорійність, становить $ 227 за тис. куб. м (з урахуванням - $ 232).

На сьогодні на рахунку "Нафтогазу" вже є $ 500 млн, які вдалося зібрати за рахунок власних резервів. В цілому пакет фінансування НАК для закупівлі "зимового" газу становить $ 1,3 млрд. Більше половини цих коштів - кредити, які Україні доведеться взяти ($ 300 у ЄБРР $ 500 у Світового банку), щоб зняти "стурбованості" ЄС і РФ про стабільності транзиту газу взимку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі