У новому законопроекті про ринок землі передбачена купівля ресурсів іноземними агрокомпаніями

Поділитися
У новому законопроекті про ринок землі передбачена купівля ресурсів іноземними агрокомпаніями © Forbes Украина
Таке право матимуть ті, хто працює в Україні більше трьох років.

Аграрні компанії, які працюють на українському ринку понад три роки, зможуть купувати сільгоспземлі, які вони будуть орендувати за станом на дату відкриття ринку, 1 жовтня 2020 року, повідомив голова парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, член фракції "Слуга народу" Микола Сольський.

"Є понад 1300 підприємств, які вже роками працюють в Україні, вкладаються в українську землю, інфраструктуру, створюють робочі місця, і належать, у тому числі іноземцям. Для цієї категорії юридичних осіб, тільки тих, які не менше трьох років займаються сільгоспбізнесом в Україні, і тільки в тому обсязі земель, які на момент набрання законом чинності вони обробляють, які у них в договорах", - сказав він під час брифінгу у Верховній Раді в п'ятницю.

Найближчим часом в земельному комітеті мають намір розглянути 11 земельних законопроектів, які зареєстровані у Раді, зауважив Сольський. За його словами, зараз Міністерство розвитку економіки розглядає введення обмеження на держпідтримку в рамках бюджетної підтримки на 2020 рік, оцінюваної в 4,4 млрд грн, на рівні 5 млн грн в одні руки або на групу пов'язаних осіб.

Заступник міністра економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький у свою чергу відзначив необхідність внесення в Госгеокадастр до 1 серпня 2020 року усієї інформація про державних землях.

"До кінця року ми внесемо інформацію про 1 млн га держземель, і до серпня нам залишиться внести ще 0, 5 млн га. Ми йдемо згідно з графіком, встигаємо", - зазначив Висоцький.

Він зазначив, що в планах провести 18 регіональних форумів по темі ринку землі.

Раніше група депутатів з фракції "Слуга народу", в числі якої Микола Сольський, зареєструвала в Раді оновлений законопроект "Про обіг земель сільськогосподарського призначення" №2178-10. За словами одного з ініціаторів законопроекту, депутата Дмитра Костюка, в документі прописана заборона купівлі земель компаніями, в яких кінцевий бенефіціар – іноземець до 1 січня 2024 року. Також зменшено відсоток обмеження на купівлю сільгоспземель: не 15%, як пропонувалося раніше, а 8% в межах області, також законопроектом пропонується ввести обмеження в громадах - 35%.

В оновленому законопроекті були враховані зауваження, висловлені напередодні на зустрічі президента Володимира Зеленського з представниками аграрної галузі.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі