У НБУ розповіли про небезпеку введення санкцій до "дочок" російських банків

Поділитися
У НБУ розповіли про небезпеку введення санкцій до "дочок" російських банків Санкції до "дочок" українських банків відгукнуться для всіх громадян © РИА Новости
НБУ наполягає на недоцільності обмежувальних заходів до українських банків з російським капіталом: це може дорого обійтися бюджету.

Національному банку України вдається домагатися докапіталізації "дочок" російських банків і дотримання ними нормативів роботи на ринку, введення проти них економічних санкцій недоцільно, заявив перший заступник глави НБУ Олександр Писарук.

"Коли починаємо застосовувати санкції до "дочок" російських банків, самі створюємо для себе проблеми", - сказав він на прес-конференції в Києві в четвер.

Представник НБУ пояснив, що запровадження таких санкцій блокує продаж і капіталізацію банків, що збільшує ризик визнання банку неплатоспроможним.

"Ми добиваємося того, що російські акціонери вносять гроші. А якщо "звалимо" "дочки" (російських банків - ред.) до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, буде платити бюджет", - пояснив Писарук.

З 2-го жовтня НБУ запустив процедуру застосування банками антиросійських санкцій.

НБУ зокрема зобов'язав банки в триденний строк (до 5 жовтня) янадати відомості про наявність банківських рахунків і залишків коштів на них у 388 фізичних осіб та 105 юридичних осіб з санкційного списку, зазначеного у додатках до рішення РНБО.

Нагадаємо, що санкції затверджено рішенням РНБО від 2 вересня "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". Санкції введені в дію указом президента №549 від 16 вересня.

Обмежувальні заходи торкнулися 29 російських банків, у тому числі Банк Москви, що має 100%-ву "дочку" в Україні - БМ Банк (Київ), а також який кредитував великі українські підприємства Газпромбанк (Москва). Українські банки з російським капіталом в оприлюдненому переліку відсутні.

Згідно з документом, до банків застосовуються два види санкцій - блокування активів і зупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань.

У першому випадку мова йде про тимчасове обмеження права банку користуватися і розпоряджатися належним йому майном, у другому – про заборону надавати кредити, позики, фінансову допомогу, гарантії, здійснювати кредитування через купівлю цінних паперів та купувати цінні папери.

Раніше, в липні цього року, Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) анулювала п'яти банків з російським капіталом ліцензії на ведення господарської діяльності на фондовому ринку. Мова йде про Промінвестбанку (97,85% належить Зовнішекономбанку), ВТБ Банку (99,97% у Банку ВТБ), "Дочірньому банку Ощадбанку Росії" і "сестринський" йому ВіЕс Банку, а також БМ Банку. Експертно-апеляційна рада при Державної регуляторної службі 16 вересня рекомендував Нацкомісії терміново надати роз'яснення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі