У "Нафтогазі" назвали умову відновлення переговорів про закупівлю газу в Росії

Поділитися
У "Нафтогазі" назвали умову відновлення переговорів про закупівлю газу в Росії Рішення про прямі поставки газу з Росії лежить у політичній площині
Україна відмовилася від прямих поставок російського газу в листопаді 2015 року, переключившись на газовий реверс.

У НАК "Нафтогаз України" готові відновити переговори з російським "Газпромом" про прямі поставки газу, якщо українське політичне керівництво ухвалить відповідне рішення. Поки що "Нафтогаз" таких переговорів із росіянами не веде, повідомив голова правління компанії Андрій Коболєв.

"З цього питання триває досить інтенсивна й емоційна дискусія серед українського уряду і більш широкого політикуму. Після її закінчення, я думаю, ми зможемо повернутися до цього питання", - розповів Коболєв на брифінгу в Києві у вівторок, 31 грудня.

Керівник "Нафтогазу" зазначив, що обсяги газу, накопичені в підземних сховищах в очікуванні припинення транзиту через ГТС України, дозволяють протягом кількох місяців не імпортувати великі обсяги блакитного палива.

Крім того, у першому кварталі 2020 році Словаччина імпортує до України 1 млрд кубометрів газу – це обсяг вже гарантовано законтрактований у великих європейських трейдерів.

Раніше в "Нафтогазі" повідомляли, що питання поставок російського газу для потреб України, а також судові позови щодо майна "Нафтогазу" в анексованому Криму не є частиною пакетних домовленостей, укладених 30 грудня.

Україна відмовилася від прямих поставок російського газу в листопаді 2015 року, переключившись на реверс і закуповуючи газ на західному кордоні. В ПСГ України зараз є майже 19 млрд кубометрів газу.

Як повідомлялося, 30 грудня НАК "Нафтогаз України" і російський "Газпром" підписали договори про транзит газу і врегулювання взаємних претензій.

Термін дії транзитного контракту – п'ять років з можливістю його продовження ще на 10 років на аналогічних умовах. Російський "Газпром" зобов'язався забезпечити мінімальне завантаження української ГТС в обсязі 65 млрд кубометрів газу в 2020 році, і "проганяти" через неї не менше 40 млрд кубометрів у наступні чотири роки.

Ще до підписання контракту його умови були відомі DT.UA. Складнощі у реалізації контракту можуть виникнути через те, що учасником контракту знову є "Нафтогаз". І НАК буде змушений щодня закладати потужності на транспортування газу, а оператор ГТС робити підтвердження – на цю процедуру в України буде не більше 15 хвилин.

30 грудня сторони підписали мирову угоду, згідно з яким "Нафтогаз" відмовився від судових претензій до "Газпрому" щодо 7,4 млрд доларів штрафу, що був виписаний російському монополісту Антимонопольним комітетом України, а також погодився відкликати новий позов до "Газпрому" на 12,25 млрд доларів. У свою чергу, "Газпром" виплатив "Нафтогазу" 2,9 млрд доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Детальніше про газові домовленості читайте у статті Олексія Кучеренка "Новий "транзитний котракт": чия і в чому вигода?".

Детальніше, про що домовилися з транзиту газу Україна і Росія, читайте в статті Михайла Гончара "Sic transit" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі