У "Нафтогазі" мають намір зберегти незалежність нового керівника "Укрнафти"

Поділитися
У "Нафтогазі" мають намір зберегти незалежність нового керівника "Укрнафти" Коболєв обмірковує розмір грошового бонусу, який підвищить стійкість нового голови "Укрнафти" © region.kr.ua
Коболєв шукає варіанти, як уникнути повторення ситуація з екс-главою "Укрнафти" Пітером Ван Гекко, який спочатку також був незалежним менеджером.

Голова НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв вважає, що для підвищення стійкості голови "Укранфти" до яких-небудь дій, необхідно щоб він отримував досить хорошу грошову компенсацію.

Про це Коболєв заявив в інтерв'ю інформагентству Лігабізнесінформ, відповідаючи на питання про те, як уникнути повторення ситуація з екс-главою "Укрнафти" Пітером Ван Гекко, який спочатку також був незалежним менеджером.

"Ми хочемо запропонувати йому досить хорошу грошову компенсацію. Мова йде про бонус: чим більш прибуткова компанія, тим більше бонус. Поки ми не бачимо іншого шляху. Ким би не був голова "Укранфти", якщо ми хочемо, щоб він був стійким до будь-яких дій, можливо, якогось некоректного характеру, він повинен отримувати достатньо велику суму. Ми зараз обговорюємо з Міністерством енергетики та вугільної промисловості питання компенсації", - зазначив Коболєв.

Читайте також: "Укрнафта" не змогла зменшити представництво "Нафтогазу" в аукціонному комітеті

Нагадаємо, за інформацією джерел ZN.UA у "Нафтогазі", екс-глава "Укрнафти" Пітер Ван Гекко вже пару років практично не з'являвся в Україні, займаючись в рідній Бельгії власним футбольним клубом. Між тим, тільки офіційна зарплата топ-менеджера становила $ 2 млн на рік.

У середині червня поточного року НАК "Нафтогаз України" як власник контрольного пакету акцій (50%+1) компанії "Укрнафта" оголосив конкурс на заміщення посади голови правління компанії.

Номінаційний комітет при уряді відібрав у якості кандидата на керівництво "Укрнафтою" президента компанії BG Казахстан британця Марка Роллінза. Перед цим у ЗМІ з'явилася інформація, що "впливові політики" запропонували росіянину Євгену Чічваркіну очолити компанію. Однак і Коломойський і "Нафтогаз" були здивовані можливим призначенням Чичваркіна главою "Укрнафти".

"Укрнафту" через пару днів чекає засідання наглядової ради, а 22 липня – збори акціонерів, на якому повинна відбутися зміна глави компанії– з лояльного до Коломойському бельгійця Пітера Ванхеке, на незалежну кандидатуру, відібрану на прозорому конкурсі.

За тиждень до цієї важливої події для держави, навколо "Укрнафти" почали відбуватися неоднозначні події. Увечері 9 липня чолі "Укртранснафти" (яку донедавна контролював Коломойський) принесли похоронний вінок під будинок.

А вранці наступного дня одного з керівників "Нафтогазу України" і член наглядової ради "Укрнафти" Петра Столяра біля його будинку троє невідомих побили бітами на очах у дочки.

Коболєв прокоментував можливість створення вертикально-інтегрованої компанії з Укрнафтою

20 июля в 20:27

Глава "Нафтогазу" вважає кращим варіантом, щоб Укранфта сама переробляла нафту і у своїй же мережі заправок продавала нафтопродукти за роздрібною ціною.

Андрей Коболев
Андрей Коболев
Коболєв впевнений, що навіть з точки зору енергетичної безпеки кожна поважаюча себе країна прагне мати НПЗ, щоб менше залежати від інших постачальників

Голова НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв вважає, що ідея створення вертикально-інтегрованої нафтової компанії (ВІНК) з Укрнафтою існує досить давно, і в неї є одне серйозне раціональне зерно.

Про це Коболєв заявив в інтерв'ю інформагентству Лігабізнесінформ, відповідаючи на питання про те, як "Нафтогаз" відноситься до доручення прем'єр-міністра Арсенія Яценюка розглянути можливість створення ВІНК.

"Що стосується ВІНКа, я не до кінця знаю, яку ідею створення компанії мав на увазі Арсеній Петрович. Це питання вивчається. Сама ж ідея ВІНКа з Укрнафтою існує досить давно, і в неї є одне серйозне раціональне зерно. В даний час, згідно із законом, вся нафта Укрнафти повинна продаватися на аукціонах. Ми всі розуміємо, що такий продаж на аукціонах - річ штучна, оскільки в Україні є тільки один працюючий переробник (Укртатнафта, більшість в якій належить Привату - ред.), який здатний цю нафту переробити. На цих аукціонах виграють і викуповують нафту компанії, які, природно, близькі до власників НПЗ. До якості цих аукціонів вже багато років є претензії як у однієї, так і іншої сторони. Основне питання в тому, чи має продукція Укрнафти за такої ситуації з переробкою продаватися дешевше, ніж може, виходячи з її якості та ринкової ціни аналогів", - зазначив Коболєв.

Голова НАК "Нафтогаз" додав, що набагато більш простим рішенням для усунення конфлікту тут є варіант, коли Укранфта сама б переробляла нафту і на своїй же мережі заправок продавала нафтопродукти за роздрібною ціною.

"Ціна бензину в Україні об'єктивна, вона встановлюється конкурентним ринком. Навіть якщо б там захотіли занизити ціну, це означало б, що вигоду отримаємо ми як споживачі більш дешевого бензину, а не посередники. Тут ми прибираємо цей складний конфліктний етап ланцюжка - аукціон і приватні компанії-посередники. Тому говорячи про ті варіанти ВІНКа, про який я знаю, виходили з необхідності вирішити проблему дуже умовних аукціонів, на яких нафту може купити тільки Приват. Говорячи про можливості експорту нафти, то для країни, яка імпортує нафтопродукти і має свого нафтопереробника, мені здається, що ця вправа не зовсім доцільно, хоча б з тієї причини, що необхідно завантажувати внутрішні можливості", - пояснив Коболєв.

З його слів, навіть з точки зору енергетичної безпеки кожна поважаюча себе країна прагне мати НПЗ, щоб менше залежати від інших постачальників.

"Природно, можна прийняти політичне рішення, що ми нафту відправляємо на експорт, завозимо назад нафтопродукти і відмовляємося від бізнесу нафтопереробки всередині країни. Це буде дуже нестандартне рішення, я не знаю, чи є такі прецеденти в світі", - підсумував Коболєв.

Читайте також: Коболєв не бачить сенсу укладати окрему угоду з "Газпромом" для Донбасу

Розмови про створення ВІНК на базі ВАТ "Укрнафта" тривають вже не перший рік. Проте досі це питання залишається на стадії обговорення.

Як писало ZN.UA сьогодні ж рдержава знаходиться в двох кроках від небаченого успіху - повернення в лоно держави однієї з найбільших компаній країни - "Укрнафти". До реальних грошей, які неминуче отримає держава від "Укрнафти", і наведення порядку у її діяльності в свій актив можна буде додати реально дуже великий крок у справі деолігархізації.

Читайте також інтерв'ю Алли Єрьоменко з главою "Нафтогазу" Андрієм Коболєвим "Без ринкової ціни ринку газу не буде!".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі