У НААН пояснили, куди поділися гектари земель академії

Поділитися
У НААН пояснили, куди поділися гектари земель академії © Андрій Товстиженко, DT.UA
Громадяни України безоплатно одержали земельні ділянки для ведення садівництва на законних підставах – НААН.

В Національній академії аграрних наук (НААН) заявили, що землі, в розкраданні яких підозрюють академіків, були передані у користування громадянам України за ініціативою держорганів. Про це сказано в роз'ясненні академіка НААН Леоніда Новаківського.

"З клопотанням про надання земель звернулися СБУ, Мінагропрод та інші центральні органи виконавчої влади. Президія академії, розглянувши висновок про ґрунтовому обстеженні ділянки, прийняв рішення про добровільну відмову від його використання та звернувся з заявою до власника земельної ділянки (відповідно до статті 142 Земельного Кодексу) про вирішення цього питання", - зазначається у роз'ясненні.

За його словами, громадяни України безоплатно одержали земельні ділянки для ведення садівництва на законних підставах. "У зв'язку з дією мораторію на купівлю-продаж земель сільгосппризначення, в державі не існує ринкових цін на сільськогосподарські угіддя", - заявив Новаковський.

Він також вважає, що зазначена в підозрі НАБУ про розкрадання земель членами академії вартість однієї ділянки (0,10 га) в розмірі $ 10,5 тис. для обчислення суми збитків державі (44 млн. грн.), є надуманою. "З нормативної-грошової оцінки орних земель Київської області (26,2 тис. грн., за 1 га) загальна оцінка ділянки площею 15,12 га становить майже 400 тис. грн., тобто в 110 разів нижче", - вважає академік.

За словами Новаківського, в процесі підготовки матеріалів про припинення права користування зазначеною земельною ділянкою у 2013 році було проведено нове ґрунтовне обстеження. Встановлено, що ці землі не можна віднести до особливо цінних, оскільки через 55 років після ґрунтовного обстеження з 1960 року, дії деградационних процесів і зміни гідрологічного режиму ділянки через спорудження колодязів в с. Гатне та забруднення площі, земля не задовольняє вимогам для проведення польових досліджень і в останні роки навіть не відчинялися.

"З цього приводу існує офіційний висновок Науково-дослідного та проектного інституту землеустрою. У зв'язку з викладеним припинення права користування цією ділянкою не в рамках узгодження з ВРУ. Згідно статті 149 Кодексу КМУ вилучає земельні ділянки орних земель державної власності лише для несільськогосподарських потреб. Оскільки в даному разі припинення права користування стосується надання ділянки для садівництва, тобто для сільськогосподарських потреб, вирішення зазначеного питання не належить до повноважень КМУ", - пояснюють в академії.

Також Новаковський зазначає, що рішення про добровільну відмову від права постійного користування земельною ділянкою прийняте колегіальним органом - президією НААН. "А тому члени президії індивідуальної відповідальності за колективне рішення нести не можуть. Враховуючи викладене, ми не бачимо розкрадання державної землі, і не можемо вважати злочином дії своїх працівників і будемо їх всіляко захищати", - підсумували в НААН.

Повідомлялося, що 14 березня НАБУ оголосило про підозру у розкраданні особливо цінної землі в Київській області (с. Гатне) в 2013-2014 роках, внаслідок чого інтересам держави завдано збитків у розмірі майже 44 млн грн, 7 особам повідомлено про підозру у розкраданні 15 га землі в передмісті Києва.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі