У Києві та області у приватні руки будуть продані 24 автовокзала

Поділитися
У Києві та області у приватні руки будуть продані 24 автовокзала У міністерстві сподіваються, що приватний власник буде утримувати автовокзали краще, ніж держава
Сферу діяльності підприємств має бути збережено не менш ніж на 5 років у столиці та 15 - в області

Масштабний розпродаж державних активів Фондом держмайна стартував. Всього об'єктів малої приватизації планується продати близько 500. До них відносяться і автовокзали.

Шість автостанцій у Києві і 18 - у Київській області будуть виставлені на продаж у січні одним лотом. Це буде перший лот з 300 об'єктів малої приватизації

Фонд держмайна готується до масштабного розпродажу. У січні відомство планує виставити на торги майно КП Київпассервіс, якому належать все шість автовокзалів у Києві і 18 - в області. Про це розповів заступник голови ФДМУ Тарас Єлейко.

Новий інвестор може вкласти кошти в реконструкцію автостанцій, зможе заробляти на супутніх послугах - здачі приміщень в оренду під магазини, ресторани тощо, говорить перший заступник міністра економіки Павло Кухта.

За даними міністерства в 2018 році КП отримало 47 млн грн доходу, з яких від надання послуг перевізникам - 10 млн грн, пасажирам - 20 млн грн, від здачі приміщень в оренду - 6 млн грн. "Наприклад, чистий прибуток київського автовокзалу в минулому році склав усього 13 тис. грн. Нас не задовольняє така ситуація, тому автовокзали виявилися в числі перших об'єктів, які виставлені на продаж", - каже Павло Кухта. Він додав, що купити компанію може будь-який інвестор, включно з іноземцями.

Російським бізнесменам купувати активи в Україні заборонено. Однак невідомо, як буде вираховуватися кінцевий покупець, оскільки існує чимало способів придбати активи через українські компанії.

КП Київпассервіс - не єдиний актив, який планується продати в наступному році. На продаж планується виставити близько 300 об'єктів малої приватизації і 5 великих підприємств - Електроважмаш, Одеський припортовий завод, Президент-готель в Києві, Об'єднану гірничо-хімічну компанію (ОГХК), Вугільну компанію "Краснолиманська". Всього в Україні налічується близько 3,7 тис. державних підприємств, з яких близько 600 - на окупованих територіях. "Ми вже відібрали близько 1 тис. підприємств, які будуть продані в першу чергу", - каже Павло Кухта.

Окреме питання - це продаж активів державних сільськогосподарських підприємств. Кабінет міністрів працює над змінами до Земельного кодексу, який дозволить продавати не тільки нерухомість (корівники, склади тощо), але і земельні ділянки після затвердження профільного закону.

Раніше Кабінет міністрів передав Фонду держмайна ще 76 державних підприємств, котрі уряд планує приватизувати, повідомив "Урядовий портал" у понеділок, 25 листопада.

Усього в розпорядженні ФДМ перебувають уже 415 з 500 ДП, що мають бути підготовлені до приватизації до кінця року. 339 з них перебували у віданні Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, 76 – підпорядковувалися Міністерству екології, Міністерству енергетики та захисту навколишнього середовища, Державному управлінню справами й іншим відомствам.

Уряд розраховує залучити до бюджет до 6 млрд гривень, продавши ці підприємства приватним інвесторам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі