У Києві почали штрафувати водіїв, які заїжджають на смугу громадського транспорту

Поділитися
У Києві почали штрафувати водіїв, які заїжджають на смугу громадського транспорту Звільнення смуги громадського транспорту вигідно пасажирам © 112 Україна
За п'ять днів роботи поліція оштрафувала близько двох тисяч водіїв

У Києві вирішили звільнити від стороннього транспорту смуги громадського транспорту. Тепер поліція штрафує тих, хто зупиняється або проїжджає там. За п'ять днів інспекції виписані майже дві тисячі штрафів на близько мільйона гривень.

Про це заявив радник київського міського голови Максим Бахматов, в інтерв'ю виданню "Хмарочос", передає Громадське.

"Сьогодні ніхто не знає, який рівень пробок в Києві і яка їхня динаміка кожен день... тобто, такого інструменту, який би показав рівень заторів, у нас немає. І наша перша задача - отримати цей інструмент, який би об'єктивно оцінював ситуацію з трафіком в Києві... Можливо, щось подібне Яндекс.Пробки. Це, звичайно, специфічна історія, але давала потрібний результат", - заявив він.

Раніше Бахматов створив і очолив координаційну групу з планування і поліпшення міського трафіку Kyiv Traffic Group.

Метою створеної групи буде регулярне вимірювання трафіку Києва. За словами Бахматова, група буде взаємодіяти з сервісами Uber, Bolt, Uklon і Waze, оскільки вони "вже дуже багато знають про трафік".

"Вже є перші результати роботи групи. Ми домовилися з поліцією, вони будуть чергувати в години пік (з 7 до 10 ранку і з 5 до 8 вечора) на 12 смугах громадського транспорту і будуть виписувати штрафи тим, хто на них заїжджає", - заявив Бахматов.

"Знаєте скільки ми заробили на штрафах за п'ять днів? Близько мільйона гривень, дві тисячі штрафів з 15 по 20 жовтня. Тепер ці смуги вільні, ними користується громадський транспорт, так що автомобілям на ці смуги заїжджати тепер небезпечно", - сказав він.

За словами радника голови КМДА, не всі водії дотримуються правил дорожнього руху.

"Камери зафіксували 27 автомобілів, які щодня заїжджають на смугу громадського транспорту на вулиці Вернадського. Я попросив наш IT-департамент скласти цей список. Тепер можна сказати: "Ти, ти і ти... Створюєш небезпеку для велосипедистів. Не даєш нормально проїхати громадському транспорту", - заявив Бахматов.

Нагадаємо, 8 жовтня 2018 року в Україні патрульна поліція почала використовувати нові пристрої для вимірювання швидкості TruCam. Перший тиждень поліцейські використовували TruCam в пілотному режимі тільки для профілактики, щоб водії звикли до нововведень.

У поліції пояснили, що пристрої TruCam встановили на ділянках найбільшої концентрації ДТП. Детальніше з місцем розташування пристроїв можна ознайомитися на сайті патрульної поліції.

Також у поліції спростували чутки щодо пристроїв TruCam про те, що "патрульні будуть сидіти в кущах".

Американський пристрій TruCam має лазерне наведення, що дозволяє вимірювати швидкість на відстані до 1200 метрів. Він працює до 15 годин без підзарядки. TruCam має карту пам'яті на 16 000 відеороликів або 40 000 фото. Робить до 3 фото в секунду.

Аналітики компанії TomTom склали рейтинг міст світу з найбільшими заторами. У першу 15 рейтингу, який відображає дані за 2018 рік, потрапив і Київ.

В список потрапили 403 міста з 56 країн світу. Столиця України займає 13 місце, згідно з даними рейтингу, вона перевантажена пробками на 46%. Це означає, що київські водії витрачають на 46% більше часу на те, щоб проїхати по дорогах столиці. Порівняно з 2017 роком, ситуація в місті погіршилася на 2%.

Перше місце в рейтингу займає Мумбаї в Індії, на другому місці - Богота у Колумбії, а на третьому – перуанська Ліма. У першу п'ятірку також потрапили Нью-Делі і Москва.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі