У Goldman Sachs спрогнозували дату дефолту України

Поділитися
У Goldman Sachs спрогнозували дату дефолту України Україна може запровадити мораторій вже через місяць © Андрій Товстиженко, DT.UA
Україна, найімовірніше, відмовиться виплачувати черговий платіж за єврооблігаціями на $ 2,6 млрд. На думку аналітиків, рішення про мораторій може бути прийнято "буквально в останні хвилини".

Україна після трьох місяців переговорів з приватними кредиторами так і не досягла угоди з ними, і тому, швидше за все, введе мораторій на виплати за держборгом (оголосить дефолт) вже через місяць, в кінці липня.

Як вважають економісти Goldman Sachs, Київ, ймовірно пропустить виплату чергового платежу за єврооблігаціями 24 липня, пише Bloomberg з посиланням на звіт компанії.

Аналітик компанії Ендрю Матені написав у середу, що навряд чи уряд зможе домовитися з кредиторами щодо плану реструктуризації наступного тижня і, ймовірно, оголосить мораторій ще до 24 липня – дати, на яку призначена виплата купону.

"Україна не здійснить виплату, призначену на 24 липня, і, як результат, увійде у стан дефолту", – написав він у аналітичній записці.

Як раніше заявив Bloomberg ще один економіст, Володимир Храмов з лондонського Bank of America Merrill Lynch, Україна буде якомога довше відкладати введення мораторію, і що рішення про призупинення виплат буде прийнято буквально "в останні хвилини".

У той же час в Goldman Sachs позиативно оцінили остнню пропозицію Мінфіну випустити нові бонди, прибутковість по яких буде прив'язана до динаміки ВВП. На думку Ендрю Матены, цей інструмент дозволить зблизити позиції Києва і власників українських облігацій.

Раніше Комітет кредиторів підтвердив очікувану зустріч з Мінфіном України і МВФ на наступному тижні у Вашингтоні. Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списання приблизно 40% основної суми боргу з більш ніж $ 23 млрд за єврооблігаціями. У свою чергу кредитори категорично не погоджуються на "боргову стрижку".

При цьому глава МВФ Крістін Лагард заявила раніше, що фонд продовжить кредитувати Україну навіть у випадку дефолту за приватним єврооблігаціями.

Як пише ZN.UA Юлія Самаєва у статті "Примус до дефолту", незважаючи на те, що наша влада натякає, що введення мораторію можливо, вводити його офіційний Київ не ризикне до того моменту, поки МВФ не дасть точно зрозуміти, як він ставиться до боргу в $ 3 млрд перед Росією.

З іншого боку, треба розуміти, що чим довше Мінфін продовжує платити, тим менше у нас можливостей "лякати" кредиторів призупиненням виплат.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі