Твереза РОСІЯ?

Поділитися
Лікеро-горілчані заводи Росії за весь січень не випустили жодного літра алкоголю міцністю вище дев’яти градусів...

Лікеро-горілчані заводи Росії за весь січень не випустили жодного літра алкоголю міцністю вище дев’яти градусів. На складах більшості легальних алкогольних підприємств закінчилися запаси горілки, і вони практично припинили відвантаження продукції. Основна причина такої ситуації в тому, що заводи до кінця місяця не могли одержати нові спецмарки, введені в обіг із 1 січня 2006 року новою редакцією закону про держрегулювання виробництва й обороту алкогольної продукції в Російській Федерації.

Нову редакцію закону про держрегулювання виробництва й обороту алкогольної продукції було ухвалено ще торік улітку, підприємства були готові до можливої відсутності спецмарок. Однак вони не очікували, що затримка з їхньою видачею буде настільки значною.

У результаті зволікання з вирішенням ситуації до кінця січня проблеми виникли навіть у тих, хто, передбачаючи можливу відсутність марок, у попередні місяці працювали про запас: на початку минулого тижня про відсутність продукції на складах заявили навіть великі російські лікеро-горілчані виробники.

Не виключено, що запаси алкоголю так швидко вичерпалися через сильні січневі морози, але факт залишається фактом — заздалегідь виробленої горілки для стабільних поставок на ринок не вистачило.

Федеральна податкова служба Росії оголосила про намір розпочати видачу спецмарок 31 січня, однак практично нікому з виробників одержати їх цього дня не вдалося.

Українська компанія «Союз-Віктан», яка володіє у Росії лікеро-горілчаним заводом, так само як і її російські колеги була змушена призупинити роботу підприємства, хоча мала достатні запаси продукції, оскільки передбачала можливі проблеми з надходженням марки нового зразка. У компанії «Союз-Віктан» повідомляють, що в даний час продукція відвантажується у звичайному режимі, і існуючих запасів вистачить до середини березня.

Українські виробники, котрі експортують міцні спиртні напої до Росії, поки про особливі проблеми з поставками не говорять. Відповідно до російського законодавства, імпортери можуть до 1 квітня 2006 року ввозити алкоголь із старими спецмарками.

Українські горілочники поставляють у Російську Федерацію близько 10 млн. дал лікеро-горілчаної продукції на рік — майже 25% усього українського виробництва. При цьому українські спеціалісти не очікують, що вітчизняні горілочники скористаються сформованою в Росії ситуацією і потіснять із прилавків російських магазинів місцевих виробників.

— Що таке 10 мільйонів декалітрів на ринку ємністю більш як 200 мільйонів? «Не думаю, що українські виробники якось уплинуть на розподіл ринку, місце легальних виробників радше займе тіньовий ринок», — сказав «ДТ» представник української алкогольної галузі.

У сформованій ситуації для тіньового ринку алкоголю випала гарна нагода зайняти місце легальних виробників. Тим часом, за оцінками російських експертів, прямі збитки легальних підприємств від простою в січні складуть близько 1 млрд. рублів. За оцінками «Росспиртпрома», втрати бюджету від простою п’яти провідних виробників алкоголю обчислюються 60 млн. руб. на день.

Довідка. Росія є найбільшим споживачем міцного алкоголю у світі.
За оцінками експертів, ємність російського ринку горілки становить приблизно 230 млн. декалітрів на рік, при цьому на частку
легального виробництва припадає близько 50%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі