Цигарки можуть подорожчати на 15%%

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Верховній Раді пропонують ввести максимальні відпускні ціни на тютюнові вироби, що може призвести до їх подорожчання на 14,8%. Мета такої ініціативи - поповнення бюджету і боротьба з палінням.

Базова максимальна відпускна ціна на тютюнові вироби складе 60% встановленої виробником або імпортером максимальної роздрібної ціни без податку на додану вартість (ПДВ) і акцизного збору на тютюнові вироби.

Така норма міститься в законопроекті №10288 від 29 березня 2012 року, автором якого є народний депутат Андрій Пінчук (фракція Партії регіонів).

Згідно з текстом документу, максимальна відпускна ціна на тютюнові вироби дорівнюватиме базовій максимальній відпускній ціні разом з акцизним збором і ПДВ.

Депутати запропонували штрафувати за паління вагітних жінок і підлітків


Вказаний законопроект передбачає встановлення штрафу за розповсюдження виробниками або імпортерами тютюнових виробів за цінами, які вищі за максимальну відпускну ціну, у розмірі 100% вартості реалізованої продукції, але не менше 1 тис. грн.

Як відзначається в пояснювальній записці до документу, основною його метою є недопущення заниження виробниками і імпортерами тютюнових виробів максимальної роздрібної ціни за рахунок підприємств торгівлі, і як наслідок, обмеження тютюнокуріння.

Автор законопроекту відмічає, що введення максимальних відпускних цін на тютюнові вироби може привести до подорожчання тютюнових виробів на 14,8%, що дозволить додатково залучити до бюджету 1,91 млрд грн акцизного збору і ПДВ і 731 млн грн податку на прибуток з підприємств торгівлі щорічно при чинних ставках.

У пояснювальній записці також відзначено, що максимальна націнка торгівлі (оптової і роздрібної разом) на тютюнові вироби нині складає приблизно 11%.

Питання про підвищення акцизу на тютюнові вироби ще не раз підніматиметься в Раді, особливо через дірявість держбюджету і в зв'язку з боротьбою з палінням, прогнозує народний депутат Леся Оробець (фракція "Наша Україна - Народна самооборона").

"Найдієвішими способами боротьби за здоров'я громадян є три речі. По-перше, підвищення ціни сигарет, друге, - повна заборона реклами і третє - заборона на паління в громадських місцях", - сказала вона на прес-конференції у вівторок, 3 квітня.

"У 2009 році, коли ми домоглися істотного зростання акцизу, це істотно відбилося на рівні споживання тютюну", - відзначила депутат. За словами Оробець, наразі тютюнові компанії платять близько 16 млрд грн акцизного збору до державного бюджету, а до 2008 року ця сума не перевищувала 3 млрд грн.

Як повідомляло раніше ZN.UA, за останні три роки в Україні частка тих, хто палить у віці 12 років і старше зменшилася на 3,3 процентних пункти або більш ніж на 13%. Всього у 2011 році в Україні палило 8,6 мільйона осіб, на 1,5 мільйона менше, ніж у 2008 році. !zn

Читайте також:

Повна заборона на рекламу тютюну в Україні набуде чинності через півроку

Кількість українців, що палять, за три роки зменшилася на півтора мільйони

У Києві позначать місця, де палити заборонено

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі