Транзит газу через ГТС України впав у п'ять разів

Поділитися
Заявки "Газпрому" на транзит відпрацьовуються в повному обсязі.

Транзит природного газу через ГТС України 1 січня 2020 року склав 49,3 млн куб. м, що в 5,3 рази менше середньодобового показника за грудень 2019 року (261 млн куб. м), або 4,5 рази нижче в порівнянні з 31 грудня (220,1 млн куб. м). Такий висновок можна зробити, дивлячись на оперативні дані ТОВ "Оператор ГТС України".

На точках виходу з системи 1 січня через ГВС "Ужгород" (словацький напрямок) потік склав 17,5 млн куб. м (-8,2 рази до 31 грудня 2019 року, 143 млн куб. м), ГВС "Берегово" (Угорщина) – 9,7 млн куб. м (-3,7 рази, 36 млн куб. м), ГВС "Дроздовичі" (Польща) – 8,9 млн куб. м (-11,9%, 10,1 млн куб. м), ГВС "Орловка" (Румунія, южноевропейское) – 3,2 млн куб. м (-6,3 рази, 20,1 млн куб. м), Молдова – 10 млн куб. м (-7,4%, 10,8 млн куб. м).

"Ми відпрацьовуємо всі отримані заявки "Газпрому" на транзит в повному обсязі. При цьому отримуємо оплату на всі заброньовані потужності з розрахунку 65 млрд куб. м в рік, незалежно від обсягів фізичної транспортування газу", – зазначив у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.

Як повідомлялося, 30 грудня НАК "Нафтогаз України" і російський "Газпром" підписали договори про транзит газу і врегулювання взаємних претензій.

Термін дії транзитного контракту – п'ять років з можливістю його продовження ще на 10 років на аналогічних умовах. Російський "Газпром" зобов'язався забезпечити мінімальне завантаження української ГТС в обсязі 65 млрд кубометрів газу в 2020 році, і "проганяти" через неї не менше 40 млрд кубометрів у наступні чотири роки.

Ще до підписання контракту його умови були відомі DT.UA. Складнощі у реалізації контракту можуть виникнути через те, що словацький оператор ГТС EUSTREAM досі не уклав транзитний контракт із "Оператором ГТС України". Крім того, учасником контракту знову є "Нафтогаз". І НАК буде змушений щодня закладати потужності на транспортування газу, а оператор ГТС робити підтвердження – на цю процедуру в України буде не більше 15 хвилин.

30 грудня сторони підписали мирову угоду, згідно з яким "Нафтогаз" відмовився від судових претензій до "Газпрому" щодо 7,4 млрд доларів штрафу, що був виписаний російському монополісту Антимонопольним комітетом України, а також погодився відкликати новий позов до "Газпрому" на 12,25 млрд доларів. У свою чергу, "Газпром" виплатив "Нафтогазу" 2,9 млрд доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Детальніше про газові домовленості читайте у статті Олексія Кучеренка "Новий "транзитний котракт": чия і в чому вигода?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі