TOTALFINAELF І «ЮКОС» ЗАГЛИБЛЮЮТЬСЯ У ЧОРНЕ МОРЕ

Поділитися
Найбільша французька нафтова компанія TotalFinaElf SA уклала з другою за величиною російською нафтовою компанією НК «ЮКОС» контракт на спільне розвідування і розробку родовища природного газу в Чорному морі...

Найбільша французька нафтова компанія TotalFinaElf SA уклала з другою за величиною російською нафтовою компанією НК «ЮКОС» контракт на спільне розвідування і розробку родовища природного газу в Чорному морі. Освоєння так званого валу Шатського, що лежить у російській частині шельфу, потребує, щонайменше, 20 млрд. дол. інвестицій, і французький нафтовий гігант претендує на 25% акцій спільного газовидобувного підприємства.

Російська сторона тим часом вживає активних заходів для забезпечення рівномірного розподілу інвестиційних ризиків, без чого неможливе залучення додаткових іноземних інвестицій. А ризики, на думку Валерія Нестерова, аналітика з консалтингової фірми Troika Dialog, у цьому глибоководному районі, де досі не проводилося жодних бурильних робіт, будуть надзвичайно високими. Проте російська сторона вважає цей проект дуже важливим і навіть винесла його на обговорення на найвищому рівні під час візиту російського президента Володимира Путіна в Париж. А ось зацікавленість французької сторони у цьому проекті важко пояснити.

За оцінками аналітиків, Шатське родовище аж ніяк не належить до найперспективніших, і за останнє століття там не було зроблено якихось значних відкриттів. Проте обсяг газу, що залягає під дном Чорного моря, оцінюється приблизно в 2,8 трлн. кубометрів, що становить половину всіх запасів американських родовищ природного газу. На випадок вдалого завершення проекту по дну моря прокладуть трубопровід, яким газ транспортуватиметься у Німеччину. Щоправда, перед цим доведеться узгодити дуже складні питання з російським керівництвом щодо частки експортної квоти та обговорити особливі умови з європейською владою. Проте навіть у разі отримання 100-відсоткової квоти на експорт, що дуже малоймовірно, проект, за оцінками Стівена Дашевського, аналітика з компанії Aton, навряд чи виявиться достатньо прибутковим. На його думку, набагато перспективніші спільні проекти з розробки каспійських і сибірських газових родовищ. Тим паче що TotalFinaElf уже освоює Хар’ягінське родовище в Тімано-Печорі, викачуючи до 12 тисяч барелей на день. А згодом обсяги видобутку планується довести до 30 тисяч барелей на день.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі