Світовий банк підтримав вимогу МВФ про підвищення тарифів на газ для українців

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Як виявилося, СБ і МВФ у цьому питанні єдині - тарифи підвищувати потрібно. А значить, шанси на досягнення компромісу щодо виділення чергового траншу валютного фонду вкрай низькі, відзначають експерти.

До підвищення тарифів на газ для населення України підштовхує не тільки Міжнародний валютний фонд (МВФ), але, як виявилося, і Світовий банк (СБ). Там заявили, що не мають розбіжностей з МВФ у цьому питанні.

Зокрема у СБ підкреслили, що українські ЗМІ неправильно інтерпретували заяву його віце-президента, коли з посиланням на неї повідомили, що подорожчання буде занадто болючим для економіки країни і соціально незахищених верств населення, і поспішати з ним не слід, повідомляє "Коммерсантъ-Украина".

Нагадаємо, що наприкінці минулого тижня віце-президент СБ Філіп Ле Уеру дав інтерв'ю телеканалу "Інтер" щодо перспектив співробітництва України та МВФ, яке і зараз розміщено на сайті.

У Світовому банку заявили, що Україні не потрібні кредити МВФ "за будь-яку ціну"

У перекладі каналу слова чиновника звучали так: "Я перевіряв цифри вашого бюджету. Так от, в даний момент немає ніякої необхідності в будь-яких термінових[ кредитах. У довгостроковій перспективі, можливо, щось і знадобиться. Я знаю, що виділення грошей МВФ пов'язане з підвищенням ціни на газ. І хочу сказати: якщо ви збільшите тарифи, це вдарить по всім громадянам. Це неправильно! Для виконання даної вимоги потрібний дуже обережний і неспішний підхід".

У київському представництві СБ стверджують, що слова Філіпа Ле Уеру були "повністю спотворені". Незважаючи на це, "Інтер" наполягає на коректності свого перекладу.

Зазначимо, що цей візит української місії не можна назвати результативним. Після його завершення перший заступник глави адміністрації президента Ірина Акімова не повідомила про зрушення у переговорному процесі, лаконічно зазначивши, що переговори з МВФ тривають.

Світовий банк назвав ключові проблеми української економіки

Експерти попереджають, що ця заява СБ є негативним сигналом для української економіки.

"Підтримка Світового банку була б дуже доречною для уряду хоча б для того, щоб переконати українських громадян в тому, що вимоги МВФ надмірні. Але тепер виходить, що ще один міжнародний фінансовий інститут акцентує увагу на необхідності якнайшвидшого підвищення тарифів, що вкрай невигідно у нинішній політичній ситуації", - відзначає директор економічних програм Центру ім. Разумкова Василь Юрчишин. Аналітик ІК Dragon Capital Олена Бєлан прогнозує, що українській владі все ж таки доведеться погодитися з вимогами МВФ, але навряд чи це відбудеться до парламентських виборів.

Нагадаємо, що МВФ вимагає від України підвищити тарифи на газ для населення до економічно обгрунтованого рівня. При цьому Фонд зазначає, що уряд повинен натомість представити компенсатори, які б згладили зростання тарифів для найменш незахищених верств населення.

Як повідомлялося, в кінці липня 2010 року МВФ вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand by на SDR10 млрд (близько $15,6 млрд). Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі SDR1, 25 млрд. У грудні 2010 року МВФ вирішив виділити країні другий транш кредиту stand-by у розмірі SDR1 млрд.

Програма stand-by передбачала виділення Україні щокварталу ще восьми траншів. Однак місія фонду, що працювала в березні-2011 в Києві, не стала рекомендувати раді директорів МВФ приймати позитивне рішення про виділення чергового траншу для країни. МВФ очікував від України затвердження пенсійної реформи та розв'язання проблеми занижених тарифів на газ для населення. І якщо закон про пенсійну реформу був прийнятий, то в питанні газових тарифів український уряд зайняв жорстку позицію, наполягаючи на неможливості їх підвищення.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров в січні заявив, що Україна в 2012 році зможе обійтися без нових кредитів МВФ, як вона це зробила в 2011 році. Водночас новопризначений міністр економіки Петро Порошенко заявив, що для України співпраця з МВФ є "єдино можливим способом проводити реформи", а тому треба подумати про підвищення тарифів і відповідні механізми компенсації. !zn

Читайте також:

Порошенко хоче відновити співпрацю з МВФ: тарифи на газ потрібно підняти

Хорошковський визнав, що влада готує підвищення тарифів на газ після виборів

Стросс-Кан упевнений, що за підтримки МВФ українська економіка встоїть

Україна найняла американських лобістів для переговорів з МВФ

Хорошковський визнав, що до виборів Україна з МВФ не домовиться

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі