Світовий банк: Населення банкам не довіряє, але гроші в них несе, бо іншого вибору не має

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Притік коштів населення в банківську систему ще не свідчить про відновлення довіри до неї. Таку оцінку озвучила старший фінансовий спеціаліст Представництва Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Анжела Пригожина під час круглого столу, організованого Лігою фінансового розвитку за підтримки «Дзеркала тижня» та Проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» (FINREP).
Притік коштів населення в банківську систему ще не свідчить про відновлення довіри до неї. Таку оцінку озвучила старший фінансовий спеціаліст Представництва Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Анжела Пригожина під час круглого столу, організованого Лігою фінансового розвитку за підтримки «Дзеркала тижня» та Проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» (FINREP).Експерт вважає, що населення просто не має куди нести свої гроші через фактичну відсутність альтернативних способів інвестування. При цьому, за словами Пригожиної, в жодній програмі економічних перетворень в Україні не піднімається питання розвитку інструментів фондового ринку, довіри до них громадян, можливості використання державних гарантій тощо. На думку представниці Світового банку, для того, щоб все-таки реально відновити довіру людей до банківського сектору, потрібно вирішити три завдання. Перше – це  усунення питання банку «Надра», яке, на думку Пригожиної, створює негативне емоційне очікування в населення. «До тих пір, поки вкладник буде знати, що в одному банку він не може комплексно і в повному обсязі повернути свій вклад, у нього завжди залишатиметься питання до інших установ», - зазначила експерт. Друга необхідна складова  – це зростання довіри до Національного банку як регулятора, зазначає експерт. Стимулом для цього мало б послугувати не тільки законодавче розширення меж його незалежності, але й об’єктивність рішень та своєчасність використання наданих вітчизняною нормативною базою можливостей у частині, зокрема, рефінансування. Третій момент за визначенням Пригожиної, необхідний для відновлення довіри до банків, причому як з боку населення, так і між учасниками ринку, – це швидке вирішення проблеми виведення з ринку неплатоспроможних фінустанов. «Існування на ринку платоспроможних і неплатоспроможних банків підриває конкурентоспроможність і ефективність цієї банківської системи. Сьогодні на міжбанківському ринку, незважаючи на відновлення ліквідності, стабілізацію системи, банки все одно продовжують уникати суттєвого міжбанківського кредитування, тому що там є ризики. Вони насправді не знають своїх партнерів. За цих умов вони не будуть кредитуватися», – резюмувала експерт.Детальний звіт про засідання Фінансового прес-клубу читайте у спецпроекті «Банківський ККД»
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі