Світовий банк схвалив виділення Україні довгоочікуваних $ 500 млн

Поділитися
Світовий банк схвалив виділення Україні довгоочікуваних $ 500 млн Світовий банк виділив Україні ще $ 500 млн © newsukraine.com.ua
Кошти від кредиту СБ направлять на поліпшення сектору держуправління, ведення бізнесу, енергетики та надання соцдопомоги.

Світовий банк схвалив виділення Україні другого траншу в $ 500 млн у рамках багатосекторного кредиту на політику розвитку.

Таке рішення ухвалила рада директорів банку 25 серпня, говориться в повідомленні на сайті СБ. Отримання цих коштів стало можливим після прийняття Верховною Радою рядів законів, які вимагав Світовий банк.

"Пакет реформ, які підтримуються в рамках цієї операції, допоможе вирішити глибоко укорінені структурні проблеми, які сприяли виникненню поточного кризи в економіці України", – прокоментував це рішення директор СБ у справах Білорусі, Молдови та України Чімяо Фан.

СБ уточнює, що позики на підтримку політики розвитку (DPL) - це пряма бюджетна підтримка, що надається безпосередньо уряду України для сприяння реалізації його програми реформ. Фінансування за новою позикою підтримує реалізацію декількох пріоритетних структурних і макроекономічних реформ, а саме, покликаних поліпшити управління в державному секторі, середовище для ведення бізнесу, ситуацію у сфері енергетики та надання соціальної допомоги.

Зокрема, реформи, на підтримку яких надано цю позику, повинні сприяти кращому управлінню, прозорості та підзвітності в державному секторі. DPL-2, як передбачається, забезпечить ефективне використання наявних державних ресурсів для надання якісних державних послуг у ці нелегкі часи.

Одночасно в рамках цієї операції будуть підтримуватися зусилля, спрямовані на зміцнення нормативної бази та зниження витрат на ведення бізнесу. Вони покликані сприяти вивільненню потенціалу приватного підприємництва і створення стабільних і якісних робочих місць для громадян України.

І, нарешті, ця операція допоможе українській владі продовжити реформування неефективної та несправедливої системи субсидій на оплату комунальних послуг з одночасним захистом малозабезпечених груп населення від наслідків підвищення тарифів на газ і теплопостачання шляхом зміцнення соціальної допомоги, зазначає СБ.

Банк нагадує, що ця операція є частиною широкого пакету фінансової підтримки з боку Групи Світового банку, оголошеного в лютому цього року, передбачає виділення Україні коштів у розмірі до $ 2 млрд протягом 2015 року. DPL-1 в розмірі $ 750 млн було надано у травні 2014 року.

Раніше заступник глави адміністрації президента України Дмитро Шимків і представники уряду уточнювали, що виділення DPL-2 дозволить Україні отримати $ 300 млн від уряду Японії в рамках двосторонньої міжурядової угоди про сприяння та захист інвестицій (інвестиційний договір між Японією та Україною).

Необхідні закони для цього нового фінансування Верховна Рада прийняла навесні-влітку цього року разом з іншими законами, які вже дозволили Києву на початку серпня отримати $ 1,7 млрд другого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду за програмою розширеного фінансування EFF.

Перший транш від Світового банку у $ 750 млн Україна отримала в травні минулого року. Кредит надано на 16 років і може бути використаний на фінансування бюджету.

Світовий банк є основним партнером України в області розвитку. З моменту приєднання України в 1992 році сукупний розмір зобов'язань банку в країні сягнув понад $ 9 млрд у рамках 45 проектів і програм.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі