Стросс-Кан: Валютні війни повертаються

Поділитися
Світовій фінансовій системі знову можуть загрожувати валютні війни, що пов'язано зі зменшенням рівня міжнародного співробітництва, досягнутого за період кризи , яке дозволило уникнути можливих найгірших її наслідків, вважає директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан.
Світовій фінансовій системі знову можуть загрожувати валютні війни, що пов'язано зі зменшенням рівня міжнародного співробітництва, досягнутого за період кризи , яке дозволило уникнути можливих найгірших її наслідків, вважає директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан.«Валютні війни повертаються», - сказав на 7-му щорічному ялтинському форумі YES у суботу, 2 жовтня. У якості подібних прикладів глава МВФ навів Китай, нещодавню заяву Бразилії. Стросс-Кан висловив думку, що цей шлях безперспективний, оскільки спроба підтримати експорт за рахунок девальвації валюти в одній країні наткнеться на подібну відповідь інших країн. Глава МВФ відзначив, що досягнутий в умовах кризи високий рівень кооперації між країнами починає знижуватися і це є серйозною проблемою. «Дух спільної роботи зникає, а треба працювати разом, тому що криза може повернутися», - підкреслив він. Загалом Стросс-Кан вважає, що світ відновлюється після кризи, але нерівномірно і нестабільно. На його думку, окрім втрати кооперації між країнами, досягнутої під час кризи, два інших найважливіших ризики для світової економіки - це безробіття та борги. «Зростання - це прекрасно, але якщо воно супроводжується збільшенням числа робочих місць. За кризу ми втратили 30 млн робочих місць. За 10 років прийдуть на ринок праці ще 400 млн людей. Зростання, на яке ми сподіваємося, може не створити такої кількості робочих місць», - пояснив проблему безробіття глава МВФ. Говорячи про борги, він висловив думку, що проблема суверенних боргів не така значна і має рішення. «Мене турбує приватний борг - це причина кризи», - заявив Стросс-Кан. Він підкреслив, що без посилення і покращення нагляду цю проблему не вирішити. На його думку, в цьому напрямку поки зроблено тільки 10-20%. Глава МВФ вважає, що одночасно треба думати над тим, як світ буде розвиватися після кризи. На його думку, модель останніх двох століть, коли перевага таких країн, як США, Великобританія, Франція визначалася доступом до технологій, з розвитком Інтернету та глобалізації не буде працювати вже у найближчий час. «Технологія не буде залишатися в одних руках. Ми повернемося до того, що було тисячоліттями: чим країна більша, тим сильніша, оскільки технологія однакова для всіх. Тому співробітництво важливе», - сказав Стросс-Кан. Нагадаємо, що всього кілька днів тому Стросс-Кан заявляв, що не бачить загрози глобальної «валютної війни», пов'язаної зі штучним послабленням національних валют.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі