СТРАТЕГІЯ СПІВПРАЦІ ДО 2007 РОКУ

Поділитися
У четвер з Вашингтона надійшло повідомлення: Рада виконавчих директорів Світового банку затвердила нову Стратегію допомоги Україні (СДУ), яка охоплює період 2004—2007 років...

У четвер з Вашингтона надійшло повідомлення: Рада виконавчих директорів Світового банку затвердила нову Стратегію допомоги Україні (СДУ), яка охоплює період 2004—2007 років. Стратегія — це документ, в якому описано план роботи Банку у певній країні, визначено рівень і структуру допомоги, включаючи позики, дослідження та технічну допомогу. Нинішня Стратегія є вже третьою, що її розробив і реалізовує Банк в Україні.

При підготовці документа фахівці цього впливового фінансового інституту враховували як пріоритетні завдання уряду України, відображені в його програмних документах, так і широкий спектр думок української громадськості, висловлених під час численних публічних обговорень.

З 1999 року Україна демонструє стабільний рух шляхом економічних реформ і розвитку ринкових інституцій, визначивши головною метою тіснішу інтеграцію до Європейського Союзу. Після десятиліття значного економічного спаду почалося зростання ВВП: за оцінками, протягом 2000—2002 років ВВП збільшився на 20 відсотків. Стабільне економічне зростання триває й нинішнього року. Нормалізація платежів в енергетичному секторі та виплата заборгованостей із пенсій та заробітної плати сприяли істотному зростанню внутрішнього попиту. І це далеко не вичерпний перелік тих зрушень, що останнім часом відбулися в економічному та соціальному житті країни.

— Мета нашої Стратегії – підтримати європейський курс України, сприяючи проведенню інституційних реформ, які дадуть змогу сформувати сприятливе для бізнесу середовище та ширше залучати громадськість до діалогу з органами влади, – зазначає Лука Барбоне, директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові. – У ній іще раз наголошується на необхідності зміцнювати громадянське суспільство та підвищувати підзвітність державних посадовців.

У рамках нової Стратегії Україні Банк надаватиме допомогу передусім у найважливіших галузях, щодо яких відбувався плідний діалог у минулому, зокрема аграрному, енергетичному та соціальному секторах, а також розвиткові в Україні громадянського суспільства. І якщо наша співпраця відбуватиметься за так званим базовим сценарієм, що передбачає просування лише в певних напрямках економічних та структурних реформ, кредитування Світового банку може досягти 2,4 млрд. дол. США протягом чотирирічного періоду. Реалізація більш амбіційного оптимістичного сценарію, пов’язаного з більш істотними зрушеннями, дасть змогу одержати більшу суму — до 3 млрд. дол. Однак у разі песимістичного сценарію (повернення до макроекономічної нестабільності та відходу від політики реформ) кредитування Світового банку буде обмежене.

Нову СДУ підготовлено спільно з урядом України у консультаціях з українськими неурядовими організаціями, народними депутатами, іншими зацікавленими групами. Фахівці Світового банку зустрічалися з більш ніж 500 представниками центральних та місцевих органів влади, наукових і викладацьких, підприємницьких кіл, професійних спілок, аналітичних центрів, засобів масової інформації. І їхня думка також не залишилася поза увагою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі