Стецьків: Для ефективного запровадження альтернативної енергетики необхідні мільярди доларів протягом 10-12 років

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Народний депутат від блоку «Наша Україна - Народна самооборона», член парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Тарас Стецьків вважає, що для ефективного впровадження альтернативної енергетики в Україні необхідно «вкладати мільярди доларів або євро на протязі 10 - 12 років і проводити серйозну державну політику, яка дозволила б збільшити частку альтернативної енергетики в загальній структурі енергоресурсів хоча б до 10%».
Народний депутат від блоку «Наша Україна - Народна самооборона», член парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Тарас Стецьків вважає, що для ефективного впровадження альтернативної енергетики в Україні необхідно «вкладати мільярди доларів або євро на протязі 10 - 12 років і проводити серйозну державну політику, яка дозволила б збільшити частку альтернативної енергетики в загальній структурі енергоресурсів хоча б до 10%». Про це він заявив «Дзеркалу тижня», коментуючи відкриття Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) нової кредитної лінії для України в розмірі 50 мільйонів євро, що призначені на фінансування українських компаній, які спеціалізуються на поновлюваних джерелах енергії. Нагадаємо, ЄБРР ініціює запуск нової Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні (Ukraine Sustainable Energy Lending Facility, USELF). Очікується, що 50 мільйонів євро від Європейського банку і ще 20 мільйонів євро від міжнародної організації Clean Technology Fund зможуть підштовхнути українське виробництво електроенергії з таких відновлюваних джерел, як вода, сонячна енергія, вітер і біомаса. У той же час фінансування виробництва рідкого біопалива не передбачається. На думку депутата, «50 мільйонів євро, які надає ЄБРР, - насправді мізерний внесок, так би мовити, крапля в морі». «Але у будь-якому випадку, таке мікрокредитування - все ж краще, ніж нічого», - зазначає він. Стецьків зазначає, що непопулярність альтернативної енергетики в Україні пояснюється низкою причин. «Перша - це те, що закон України про «зелений тариф» від 1 квітня 2009 року був прийнятий надто пізно. Аналогічний закон у Німеччині, досвід якої ми вивчали, прийняли ще у 1996 році, після чого частка нетрадиційної енергетики в енергетичному балансі країни досягла 20%. Друга причина - наше пострадянське минуле і «совковий» менталітет. За 20 років незалежності ми ніяк не можемо звикнути до думки, що російські газ і нафта вже не будуть настільки дешевими, як у радянські часи. Сьогодні газ стає елементом шантажу та лобізму в Україні», - вважає він. За словами депутата, відсутність державної політики також заважає розвитку альтернативної енергетики. «Якби 20 років тому Україна чітко продумала план з енергоефективності, то й закон про «зелений тариф» був би прийнятий набагато раніше. Що стосується закону «Про електроенергетику» та статей про «зелений тариф» зокрема, то питання лише в часі. Я вважаю, що дані закони досить хороші. Але, на мою думку, має пройти як мінімум п'ять років, щоб побачити перший істотний результат від прийняття подібних законів», - резюмував він. Детальніше читайте у статті Вікторії Аксаковської «Гроші ваші - ідеї наші» у свіжому номері «ДТ».
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі